Mistrzostwa Gdańska na orientację i Harpuś 24 października w Świbnie

W najbliższy weekend w Gdańsku odbędą się imprezy na orientację. Miłośnicy biegu i marszu z mapą znajdą coś dla siebie bez względu na poziom zaawansowania.
W najbliższy weekend w Gdańsku odbędą się imprezy na orientację. Miłośnicy biegu i marszu z mapą znajdą coś dla siebie bez względu na poziom zaawansowania. fot. facebook.com/klubharpagan

Mistrzostwa Gdańska w średniodystansowym Biegu Na Orientację odbędą się w niedzielę, 24 października, w Świbnie. Imprezie organizowanej przez Pomorski Klub Orientacji Harpagan towarzyszyć będzie "Harpuś" przygotowany z myślą o całych rodzinach. Pierwotnie miał odbyć się także w sobotę na Oruni Górnej, ale został przeniesiony na 12 grudnia.Spacery z mapą coraz bardziej popularnePomorski Klub Orientacji Harpagan przygotował na najbliższy weekend aż trzy imprezy dla miłośników spacerów oraz biegów z mapą. W niedzielę, 24 października, o godz. 10:30 rozpoczną się Mistrzostwa Gdańska w średniodystansowym Biegu Na Orientację.

Impreza zostanie rozegrana w Gdańsku-Świbnie, a organizatorzy przygotowali po siedem kategorii startowych z podziałem na płeć oraz kategorie rekreacyjne: dla dziewczynek i chłopców, rodzinną oraz Open na trzech dystansach.

paź 24

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Świbno


Na uczestników czekać będą tereny lasów nadmorskich z urozmaiconą rzeźbą i przewyższeniami do 20 m. Dodatkowa gratka do fakt, że jest to teren nigdy wcześniej niewykorzystywany do zawodów w biegach na orientację.

Biuro zawodów będzie mieściło się w porcie przy ul. Świbieńskiej. Zapisy internetowe przyjmowane są do 19 października włącznie (wpisowe 15, 20 i 25 zł w zależności od wybranej kategorii). Spóźnialscy będą mogli zapisać się na miejscu w dniu zawodów (wpisowe 20, 25 i 30 zł), o ile zostaną wolne miejsca.

Tego samego dnia, w tych samych godzinach, imprezie towarzyszyć będzie Harpuś z mapą do Świbna. Harpuś to kultowa, rekreacyjna impreza na orientację, otwarta dla wszystkich, osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności.

Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową. Na mapie zostają zaznaczone punkty, a celem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika.

Każdy start to wyjątkowy kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznanie ciekawych zakątków Trójmiasta. Trasy przygotowane są z myślą o całych rodzinach, od najmłodszych szkrabów po rodziców, ale coś na dobry trening znajdą dla siebie także doświadczeni biegacze. Na każdej z tras można wystartować indywidualnie lub zespołowo.

Spacery z mapą. Czego uczą?Do wyboru będą cztery warianty trasy. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł, w zależności od wieku i wybranej opcji. Na każdego będzie czekać kolorowa, profesjonalna mapa, a po powrocie na metę - dyplomy, poczęstunek i inne atrakcje.

Internetowy formularz zgłoszeniowy jest otwarty do piątku, do godz. 12 przed weekendowymi Harpusiami. Po tym czasie można zapisać się wyłącznie na miejscu, w trakcie imprezy. W takim wypadku obowiązuje wyższa opłata startowa.

paź 24

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Świbno

Opinie (8)

 • Podczas takich impres przekonuję się jak bardzo nic nie warta jest nawigacja w komórce. (1)

  • 5 1

  • impres?

   • 0 1

 • wycinka (1)

  Może należałoby zorganizować Harpusia przy wyjściu nr 9 na Wyspie Sobieszewskiej a wtedy wszyscy mogliby zobaczyć jak niszczony jest nasz las a właściwie park przez rabunkową wycinkę zdrowych drzew. To nie jest las techniczny a drzewa aby urosnąć muszą rosnąć przez dziesiątki lat ochraniając mieszkańców przed morzem i piaskiem.

  • 7 0

  • No właśnie był teraz jeden bieg przy wyjściu nr 9

   Ale obrazki z wyrębu w ogóle się nie przebiły

   • 0 0

 • Droga niby przeciwpożarowa służy do wywozu setek kubików drewna z lasu sobieszewskiego

  Wycinane są sosny 120 lub nawet ponad 140 letnie. Skala zniszczeń jest przeogromna i Lasy Państwowe nie liczą się w ogóle z tym, że jest to obszar:
  - intensywnie wykorzystywany turystycznie,
  - chronionego krajobrazu
  - wyspy o statusie ekologicznym.
  Nikt poza mieszkańcami się tym nie interesuje należycie. Ani media, ani samorządowcy, ani organizacje ekologiczne. Jesteśmy sami o obserwujemy zniszczenia nieopodal od naszych domów.

  • 11 2

 • To jest prawdziwa katastrofa.

  Piękne wydmowe lasy znikają z terenów Wyspy. Turyści są w szoku od tego co zastają na miejscu. A przyjeżdzają tu dla piękych plaż i lasów. Na dobrą sprawę nie ma jak zatrzymać tych wyrębów.
  Leśnicy są obojętni na wszelkie argumenty. Skończą jak wytną ostatnie stare drzewo.
  Najgorsze że w miejsce iglastego wydmowego lasu, odrstają liściaste zarośla. Krajobraz, ponoć chroniony, zmienia się radykalnie.

  • 7 1

 • Dlaczego nie w centrum Gdyni? Po co biegac po lesie, jak wojtek z radoscia zablokuje cale miasto? By zylo sie lepiej.

  • 1 3

 • Jak zawsze

  Za późno piszecie o takich imprezach

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Harpuś z mapą na Jasień!
Harpuś z mapą na Jasień!
impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 9:30 - 14:00
Gdańsk Szkoła Montessori
GFT 2021 / Behind The Screen / The Space
GFT 2021 / Behind The Screen / The...
festiwal sztuki, kurs tańca
gru 5
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Klub ŻAK

Forum