stat
Impreza już się odbyła

Indywidualne Mistrzostwa Europy U21 na Żużlu

Już za tydzień, 12 października, poznamy medalistów Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 21 na żużlu. Zawody odbędą się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Pierwotnie finał zaplanowany był na 12 września w węgierskiej miejscowości Nagyhalasz, jednak został odwołany z uwagi na sytuację pandemiczną. W tej sytuacji FIM Europe podjęła decyzję o przeniesieniu rywalizacji do Polski.

- W tym trudnym dla wszystkich sezonie nie raz już nasze obiekty okazały się zbawienne dla dyscypliny, bo głównie dzięki Polsce można było przeprowadzić rywalizację o medale na różnych szczeblach. Podobnie jest z walką o laury Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 21. Zapraszamy w najbliższy poniedziałek do Gdańska - mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego i jednocześnie przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

Rozgrywane od 1998 roku zawody przyniosły w historii aż 25 medali dla Polski, w tym 10 złotych. Dwukrotnym mistrzem Europy był Rafał Okoniewski, czego poza nim nikt nie dokonał. Szansę na to miał Wiktor Lampart, złoty medalista z 2019 roku, ale z tegorocznej rywalizacji wyeliminowała go kontuzja.

- Nie oznacza to jednak, że chcemy schodzić ze zwycięskiej ścieżki, bo przecież w 2018 roku wygrał Dominik Kubera - przypomina trener reprezentacji Polski do lat 21, Rafał Dobrucki. - Na przeznaczone dla naszej federacji miejsca powołałem Mateusza Cierniaka oraz Jakuba Miśkowiaka. Myślę, że każdego z nich stać na sukces w tych zawodach - dodaje szkoleniowiec biało-czerwonych.

Organizatorzy: FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Wstęp na turniej dla kibiców będzie się odbywał na podstawie programu zawodów, który zostanie dystrybuowany na stoiskach stacjonarnych w okolicach stadionu
Dzieci i młodzież do 15. roku życia, a także emeryci i renciści – wstęp bezpłatny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl