wiadomości

stat

Ile czasu zajmie"spalenie" pączków zjedzonych w tłusty czwartek?

Najnowszy artukuł na ten temat

Getry kompresyjne nie tylko dla biegaczy

Zajęcia fitness, aerobiku czy zumby w przyjemny sposób pozwolą spalić kalorie z pączków.
Zajęcia fitness, aerobiku czy zumby w przyjemny sposób pozwolą spalić kalorie z pączków. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Tłusty czwartek niemal jednoznacznie kojarzy się z pączkami. Niektórzy dają się ponieść i zjadają nie jednego, a kilka. Później jednak przychodzi refleksja: jak je spalić? Podpowiadamy, co trzeba zrobić, aby po dochowaniu tradycji 28 lutego, pozbyć się zbędnych kalorii.Jak rozpocząć treningi, mimo nadwagiPączek z nadzieniem i lukrem to około 300 kcal. Oczywiście, jeśli zrezygnujemy z jednego z ulepszaczy, kalorie spadną. Kto by jednak myślał w tłusty czwartek o tym, aby pozbywać się lukru lub dżemu z początków?

Po zjedzeniu pączka będziemy usatysfakcjonowani, ale niestety chwilę później pojawi się mały dołek formy oraz zapewne zgłodniejemy. Wszystko ze względu na szybki spadek cukru w organizmie oraz małą ilość wartości odżywczych w tym wyrobie cukierniczym.

Wówczas może nawiedzić nas refleksja, żeby spalić kalorie, które dodatkowo dołożyliśmy naszemu organizmowi. Można zrobić to na wiele sposobów: na spacerze, chodząc po schodach, jeżdżąc na rowerze, na rolkach, biegając, pływając czy po prostu wybierając się do klubu fitness. Długość treningu zależy od tego, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną i ile ważymy. Nie polecamy spalania pączka przed telewizorem, ponieważ zajmie nam to 10 godzin. I tylko wtedy, gdy nie mamy przekąsek.

graf. Trojmiasto.pl/123rf.pl
Ale już jak będziemy wchodzić po schodach, to wystarczy 15 minut, aby kalorie poszły w zapomnienie. Jeśli wybierzemy się na jedno z trójmiejskich lodowisk, to po półgodzinnej jeździe możemy być usatysfakcjonowani. Są to dane uśrednione.

- Rozszerzając aktywności ruchowe, żeby spalić 300 kalorii musimy pół godziny biegać lub wziąć udział w 45-minutowych zajęciach zumby albo wiosłować lub jeździć na rowerze także przez około 45 minut. Zakładamy, że ćwiczenia są wykonywane na wysokiej intensywności, albo chociaż utrzymać tętno pomiędzy 120 a 140 - mówi Michał Żebrowski, trener personalny w klubie Zdrofit.
Nie wszyscy poprzestają jednak na jednym pączku. Jeśli zdarzy się zjeść dwa, wówczas mamy do spalenia 600 kalorii. To już spory wysiłek dla organizmu. Przybliżoną liczbę kalorii uda się pokonać na godzinnym treningu crossfitowym. Musimy być jednak przygotowani na to, że po nim trudno będzie zrobić cokolwiek innego.

Są też tacy, którzy nie hamują się z pączkami. Powiedzmy, że w tłusty czwartek zjedzą cztery. To daje w sumie 1200 kcal.

- Po czterech pączkach trudno myśleć o aktywności fizycznej. Załóżmy jednak, że zostały one zjedzone do południa. Wieczorem wybieramy się do klubu fitness na godzinne zajęcia spinningowe. Po nich dokładamy zajęcia z rozciągania lub jogę - około 50 minut. Wtedy możemy spalić około 1000 kcal, a to sprawi, że praktycznie zapomnimy o czterech pączkach - dodaje Żebrowski.
A jak ogólnie pączek wpływa na nasz organizm?

- Jest on zrobiony z białej mąki, a jej proces trawienia jest trudy dla organizmu. Do tego jego wartości odżywcze są znikome, gdyż znajdziemy w nim jedynie śladowe ilości białka. Są za to węglowodany, ale takie, które nie dadzą nam na dłużej energii. I wspomniany wcześniej cukier. Z drugiej strony, jeśli pączkami rozkoszujemy się głównie w tłusty czwartek, to nie mamy się czego obawiać i pozostaje nam czerpać z tego przyjemność - kończy Żebrowski.

Opinie (56) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl