stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jeździecki Triathlon WKKW Sopot 2019 - edycja jesienna (2 opinie)

Dwa razy do roku, wiosną i jesienią, teren Hipodromu w Sopocie staje się areną zmagań w najtrudniejszej jeździeckiej dyscyplinie - Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Przed nami edycja jesienna, która odbędzie się w dniach 6-8 września. Będą to zawody międzynarodowe oraz krajowe.

WKKW nazywany jeździeckim triathlonem, to jedna z olimpijskich konkurencji jeździeckich - bardzo wymagający sprawdzian wszechstronnego przygotowania konia i jeźdźca. Zawody WKKW zwyczajowo trwają trzy dni, podczas których zawodnicy biorą udział w trzech etapach: ujeżdżeniu, próbie terenowej (ang. cross country) oraz skokach przez przeszkody.

Próba ujeżdżenia polega na wykonaniu odpowiednich figur na tzw. czworoboku, czyli specjalnie wygrodzonym placu. Ta elegancka dyscyplina kładzie specjalny nacisk na współpracę oraz wzajemne zaufanie konia i jeźdźca. Tutaj liczy się perfekcyjne opanowanie zachowań zwierzęcia oraz swoboda i elegancja. Z tego powodu ujeżdżenie porównuje się do tańca.

Próba terenowa rozgrywana jest na znacznie większym obszarze - jest to bieg w terenie urozmaiconym różnego rodzaju przeszkodami, także wodnymi. Jest to też najbardziej widowiskowa cześć tych zawodów, która przyciąga co roku rzesze fanów jeździectwa oraz osoby, które łączą kibicowanie z piknikiem na świeżym powietrzu.

Próba skoków stanowi z kolei sprawdzian dokładności i kondycji konia. Każda zrzutka to punkty karne. Konkurs rozgrywany jest na placu zwanym parkurem, a wysokość i rodzaj przeszkód zależą od klasy zawodów.

Sopockie zawody są bardzo lubiane przez zagranicznych jeźdźców, których wysoką stawkę będzie można zobaczyć także tym razem. Nie zabraknie też doskonałych polskich zawodników, szczególnie, że podczas zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. Będzie zatem komu kibicować. Zapraszamy na Hipodrom w godz. 8-16. WSTĘP NA ZAWODY JEST BEZPŁATNY.

WSTĘP BEZPŁATNY
Więcej: www.hipodrom.sopot.pl
https://www.facebook.com/EventingSopot

Zapraszamy również do strefy food trucków!

Przeczytaj także

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Wszystko niby fajnie ale zapewne wszystko robione na ostatnią chwile

    • 0 0

  • Wszystko niby fajnie ale zapewne wszystko robione na ostatnią chwile

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl