stat

Joga dla początkujących i zaawansowanych (2 opinie)

Joga dla początkujących i zaawansowanych. W każdy poniedziałek i środę ćwiczymy wspólnie przy dźwiękach muzyki.
Zapraszamy wszystkich chętnych.

sie 11

środa, godz. 17.00

Gdynia, Świętojańska 45/7
bilety 40 zł

w każdą sobotę (do 11.09), godz. 8:30 - 9:30

Gdynia, Plaża przy Polance Redłowskiej
Wstęp wolny
Weź ze sobą matę do ćwiczeń lub koc
Instruktor: Marlena tel. O 692 - 838 -841

Ćwiczenia znane pod hasłem Jogi to tak naprawdę Hatha-Joga, czyli właśnie część fizyczna Jogi. Obejmuje ona praktykę asan czyli pewnych pozycji ciała, ćwiczenia oddechowe oraz niezbędną relaksację.

Hatha joga służy w pierwszym rzędzie utrzymaniu zdrowia. Oddziaływania poszczególnych ćwiczeń uzupełniają się nawzajem. Dzięki temu możemy przez całe życie zachować dobre zdrowie i sprawność fizyczną. Regularne ćwiczenie jogi wzmacnia cały organizm. Dzięki poszczególnym ćwiczeniom strumień krwi kierowany jest do określonych narządów, które dzięki temu wzmacniają się i regenerują. Wiadomo, że dobre ukrwienie ma zasadniczy wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dzięki pobudzeniu krążenia i przemiany materii dochodzi do stopniowej poprawy, a wreszcie do całkowitego zaniku zaburzeń trawiennych. Organizmowi łatwiej wtedy wypłukać wszelkie złogi i toksyny. Zwiększa to sprawność systemu immunologicznego. Organizm staje się silniejszy i bardziej witalny. Wiele ćwiczeń jogi ma wybitnie pozytywne oddziaływanie na kręgosłup. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do złagodzenia i całkowitego zniwelowania szeroko rozpowszechnionych wad postawy. Jeśli podczas wykonywania ćwiczeń będziemy prawidłowo oddychać i uda nam się całkowicie odprężyć, szybko zaobserwujemy, że joga pomaga nam nie tylko utrzymać zdrowie fizyczne, ale również daje organizmowi energię.

Joga stała się tak popularna, gdyż jako jedyny system ćwiczeń łączy w całość kilka aspektów. Po pierwsze cudownie kształtuje nasze ciało (nie tylko wzmacnia mięśnie, ale jednocześnie rozciąga, działa wspaniale na stawy i wszystkie układy wewnętrzne), dzieje się to w przyjazny sposób (wejście w pozycję i trwanie w niej, zamiast serii krótkich skurczów mięśni), z szacunkiem dla naszego ciała, przy dźwiękach spokojnej muzyki, prowadzonej łagodnym głosem instruktora.

Jeżeli zaczniemy uprawić Jogę regularnie, to znaczy co najmniej dwa ( najlepiej ) trzy razy w tygodniu przez jedną godzinę, efekty zauważymy już po miesiącu.

Opinie (2)

  • 2 lata

    Juz prawie dwa lata ćwize tutaj joge. Czuje sie wyśmienicie. Zajęcia prowazone są w bardzo miłej atmosferze , zachęcam i polecam.

    • 0 0

  • 2 lata

    Juz prawie dwa lata ćwize tutaj joge. Czuje sie wyśmienicie. Zajęcia prowazone są w bardzo miłej atmosferze , zachęcam i polecam.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl