• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

KSW wraca do Trójmiasta. Nowe miejsce. 3 zawodników z Gdyni

dak.
13 lipca 2023, godz. 15:00 
Opinie (52)
Karta walk KSW 84 w Polsat Plus Arenie Gdynia. Karta walk KSW 84 w Polsat Plus Arenie Gdynia.

KSW powraca do Trójmiasta. Gala po raz pierwszy odbędzie się w Polsat Plus Arenie GdyniaMapka. Zaplanowanych jest 9 pojedynków. W walce wieczoru zmierzą się: Anglik Philip De Fries i Szymon Bajor. Będzie też coś dla lokalnych kibiców, bowiem w klatce stawią się trzej fighterzy klubu Mighty Bulls Gdynia: Sebastian Przybysz, Krystian Kaszubowski i Bartosz Leśko. W internetowej sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety. Jednak ich ceny wahają się od 900 do 2200 zł.Ostatnie bilety na KSW 84KSW wraca do TrójmiastaKSW wraca do Trójmiasta. 84. gala odbędzie się w sobotę w Polsat Plus Arenie Gdynia i zawita do niej po raz pierwszy w historii. Przypomnijmy, że poprzednie gale odbywały się już w Ergo Arenie, a miały nawet również i w Teatrze Szekspirowskim, ale finalnie do tej nie doszło. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 19.

Przeczytaj relację z ostatniej gali KSW w Trójmieście, gdy Mariusz Pudzianowski pokonał Łukasza Jurkowskiego w Ergo Arenie Przeczytaj relację z ostatniej gali KSW w Trójmieście, gdy Mariusz Pudzianowski pokonał Łukasza Jurkowskiego w Ergo Arenie

9 walkPodczas sobotniego wieczoru zobaczymy 9 pojedynków. W walce wieczoru Anglik Philip De Fries zmierzy się z Szymonem Bajorem. Dla tego pierwszego będzie to kolejna, dziewiąta obrona pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej KSW. Wygrał 11 walk z rzędu. W ostatnim pojedynku pokonał Todda Duffee'ego, byłego zawodnika UFC. Zaliczył też epizod w oktagonie UFC, gdzie rywalizował m.in. ze Stipe Miociciem.

Bajor powraca do KSW po ponad siedmiu latach przerwy. Jego ewentualne zwycięstwo będzie uznawane za sensację, gdyż to Anglik jest zdecydowanym faworytem.

Karta walk KSW 84Walka wieczoru (Walka o pas wagi ciężkiej KSW)
 • 120,2 kg: Phil De Fries (23-6, 1 N/C) vs. Szymon Bajor (24-9)

Karta główna
 • 61,2 kg: Sebastian Przybysz (11-3) vs. Islam Djabrailov (9-4)
 • 83,9 kg: Cezariusz Kęsik (13-3) vs. Damian Janikowski (7-5)
 • 120,2 kg: Darko Stošić (17-6) vs. Štefan Vojčák (6-0)
 • 83,9 kg: Bartosz Leśko (12-3-2) vs. Nemanja Nikolić (9-0-1)
 • 77,1 kg: Krystian Kaszubowski (10-3) vs. Henry Fadipe (13-10-1)
 • 65,8 kg: Damian Stasiak (13-9) vs. Pascal Hintzen (8-2)
 • 61,2 kg: Bruno Augusto dos Santos (10-4) vs. Gustavo Oliveira (8-1)
 • 83,9 kg: Borys Dzikowski (3-0) vs. Damian Mieczkowski (1-0)
 • 61,2 kg: Patryk Chrobak (3-3) vs Miłosz Melchert (2-1)


Lokalni bohaterowieKSW 84 będzie nie lada gratką dla miejscowych entuzjastów sztuk walki. To za sprawą lokalnych bohaterów, którzy pojawią się w klatce.

Jednego z nich zobaczymy w drugiej walce wieczoru. Mowa o Sebastianie Przybyszu, byłym mistrzem wagi koguciej i jednym z najbardziej efektownie walczących fighterów KSW, który jest reprezentantem klubu Mighty Bulls Gdynia. Jego rywalem będzie Niemiec Islam Djabrailov, mistrz niemieckiej organizacji We Love MMA.

- Chcę znowu pokazać się z jak najlepszej strony. Wiem, że jestem dobrym zawodnikiem. Wyciągnąłem dużo wniosków, dużo pozmieniałem i jestem gotowy na to, żeby iść jeszcze wyżej. Jestem przekonany, że dziś pokonałbym siebie samego z grudnia zeszłego roku - powiedział popularny "Sebić" w oficjalnej zapowiedzi pojedynku.
Sebastian Sebastian "Sebić" Przybysz przed rokiem obronił tytuł mistrza KSW. "Wysypały się kredki z piórnika"

W Polsat Plus Arenie Gdynia wystąpią ponadto dwaj inni fighterzy Mighty Bulls. Krystian Kaszubowski walczy w KSW od 2018 roku. Wygrywał m.in. z: Michałem Michalskim, Ivicą Truscką czy Robertem Maciejowskim. Natomiast w ostatnim pojedynku przegrał z Adrianem Bartosińskim, aktualnym mistrzem kategorii półśredniej. Teraz chce wrócić na zwycięski szlak. Jego rywalem będzie Henry Fadipe, który w swoim debiucie dla KSW pokonał Alberta Odzimkowskiego.

- Najważniejsze jest oczywiście samo zwycięstwo, ale przed tą walką mam przeczucie, że wygram przed czasem i to w jego płaszczyźnie, czyli w stójce. Gala jest w Gdyni, więc przed swoją publicznością chciałbym się naprawdę bardzo dobrze pokazać, odczarować te walki i powrócić do wygrywania przed czasem - powiedział Krystian Kaszubowski w oficjalnej zapowiedzi pojedynku na KSW 84.

Więcej o zawodnikach KSW z GdyniTrzecim reprezentującym barwy Mighty Bulls Gdynia będzie Bartosz Leśko, który w KSW walczy od roku. W debiucie wygrał z faworyzowanym Damianem Piwowarczykiem, ale następnie nie dał rady weteranowi UFC, Tomowi Breese'owi. W sobotę stanie na przeciw niepokonanego od sześciu lat Nemanji Nikolicowi.

- Marzyłem o takim wydarzeniu przed swoją publicznością, w moim rodzinnym mieście. Urodziłem się i wychowałem w Gdyni. To jest moje miasto, kocham to miejsce i chcę się pokazać z jak najlepszej strony przed bliskimi, rodziną, przyjaciółmi, ale też tymi, którzy nie do końca mi kibicują, żeby im nieco utrzeć nosa - powiedział Bartosz Leśko w oficjalnej zapowiedzi pojedynku.
Przeczytaj relację KSW 49 w Ergo Arenie. Materla i Kaszubowski pokonani Przeczytaj relację KSW 49 w Ergo Arenie. Materla i Kaszubowski pokonani

BiletyNiemal wszystkie bilety na KSW 84 zostały już wyprzedane. Ich ceny zaczynały się od 100 zł.

W sprzedaży internetowej można nabyć jeszcze ostatnie sztuki, wyłącznie na płycie hali. Jednak, aby je kupić trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni, gdyż kosztują 900-1500 zł. Dostępne są również wejściówki VIP z dodatkowym pakietem bonusów. Za nie z kolei trzeba zapłacić od 1200 do 2200 zł. Internetowa transmisja odbędzie się w serwisie Viaplay.

dak.

Miejsca

Wydarzenia

 • KSW 84 15 lipca 2023 (sobota)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Mikołajkowy Maraton Spinningowy

30 zł
zajęcia rekreacyjne, trening

Mikołajki z zapląsanej bajki (3-8 lat) - Borkowo

119 zł
bal, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Grudniowe wyzwanie treningowe dla Supermam!

zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane