• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kajak Jamboree 2023

Kajakarz w maleńkiej polietylenowej skorupce, skaczący z wodospadu w Norwegii czy rafting po kipiącej topieli Zambezi, czwartej największej rzeki Afryki. To nie pokazy umiejętności kaskaderskich, tylko sceny z wyjazdów i wypadów polskich miłośników kajakarstwa. 25 lutego w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni, już po raz 14., odbędzie się Kajak Jamboree - spotkania podróżników kajakarzy, podczas których będzie można poczuć smak przygody i zarazić się kajakarskim bakcylem.

Kajak Jamboree to jedyny przegląd w Polsce w całości poświęcony kajakarstwu. Do udziału zaproszeni są: ekstremalni kajakarze górscy, spektakularni kajakowi freestyle'owcy, zwolennicy pływania po morskich falach i pasjonaci przepięknych, nizinnych rzek. Do Gdyni przyjadą w tym czasie członkowie klubów kajakowych z całego kraju. Zaprezentują zabawne lub zapierające dech w piersiach filmy, zachwycające zdjęcia (a o czym wiedzą wszyscy wodniacy - rzeki prezentują się najpiękniej z perspektywy kajaka właśnie), będzie też przestrzeń do śmiechu, czyli kajakarskie memy.

Przegląd składa się z konkursu filmowego, konkursu fotograficznego, prelekcji i kajakowej integracji. Filmy i zdjęcia konkursowe można przesyłać poprzez stronę internetową www.kajakjamboree.pl, gdzie dostępny jest również regulamin konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Udział w wydarzeniu jest biletowany. Koszt biletu to 30 złotych.

Dla osób niezwiązanych z kajakarstwem będzie to doskonała okazja, by przekonać się jak ciekawy i różnorodny jest to sport. Ci, którym kojarzy się on z leniwym wiosłowaniem na stojących zbiornikach wodnych, przekonają się że rzeki dostarczające niezapomnianych wrażeń mogą znaleźć już w najbliższej okolicy. Miłośnicy opowieści o dalekich podróżach będą mogli wysłuchać historii z kajakarskich wypraw do odległych zakątków świata. A osoby, które marzą o tym, żeby wsiąść do kajaka, ale się boją - przekonają się, że bać się nie ma czego.

Inspiracji do organizowania własnych podróży dostarczą zaproszeni goście. Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie internetowej www.kajakjamboree.pl oraz na facebooku Kajak Jamboree.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl