• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kalendarz najważniejszych imprez dla aktywnych w 2021 roku

dak.
5 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
W 2021 roku po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody Ironman na pełnym dystansie: 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz bieg na 42,2 km, czyli maraton. Impreza zaplanowana jest na 8 sierpnia. W 2021 roku po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody Ironman na pełnym dystansie: 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz bieg na 42,2 km, czyli maraton. Impreza zaplanowana jest na 8 sierpnia.

Jeśli pandemia ponownie nie pokrzyżuje planów, miłośnicy aktywności fizycznych będą mogli liczyć na udział w wielkich imprezach w 2021 roku. W kalendarzu są m.in. maratony, triathlony czy bieg po pasie startowym lotniska. Warto pamiętać, że dojdą jeszcze kolejne pozycje, ale także koronawirus może mieć wpływ na decyzje organizatorów.Jak co roku Trójmiasto będzie gościć miłośników aktywności fizycznych z Polski i świata podczas największych imprez sportowych. Należy wierzyć, że w 2021 r. pandemia nie pokrzyżuje żadnych planów i wszystkie będą mogły dojść do skutku, a co więcej - odbędą się już przy udziale publiczności. Jednak nauczeni doświadczeniami musimy mieć świadomość, że koronawirus może mieć wpływ na decyzje organizatorów wielkich zawodów.

Garmin Ultra Race Gdańsk to ciekawa propozycja dla miłośników biegów ultra. Impreza zaplanowana jest na 6 marca, a pierwsi śmiałkowie ruszą już o godz. 5 nad ranem. Do wyboru jest jeden z czterech dystansów: 86 km, 52 km, 27 km oraz 11 km, a wszystkie dystanse poprowadzone są szlakami i ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bilety można nabyć w cenach od 80 do 320 zł.

Garmin Ultra Race 2019. Finisz biegów na 86 i 52 km18 kwietnia odbyć ma się 6. Gdańsk Maraton. W poprzednim roku impreza nie odbyła się z uwagi na pandemię. W tym zapewniona ma być wyjątkowa i przyjazna trasa biegu, dzięki której w ciągu tych kilku godzin potrzebnych na jej pokonanie można poznać wiele ciekawych, często symbolicznych miejsc w Gdańsku. Zapisów można dokonywać w cenie od 109 do 159 zł na www.datasport.pl. Warto dodać, że dzień wcześniej wystartuje Gdańsk na Piątkę oraz biegi dla dzieci.

Relacja z 5. edycji Gdańsk MaratonMiłośnicy biegów przeszkodowych mogą na czerwono zaznaczyć datę 15 maja w kalendarzach. Do Trójmiasta powróci kultowy Runmageddon. Dokładna lokalizacja nie została jeszcze podana, ale wiadomo, że szykować można się na bałtyckie klimaty pod znakiem Intro, Rekruta i Nocnego Rekruta. Bilety można nabywać już w cenach od 49 do 259 zł za pośrednictwem strony www.runmageddon.pl.

Runmageddon 2020W poprzednim roku nie udało się przez koronawirusa, ale organizatorzy liczą, że już w tym nie dojdzie do podobnej sytuacji i planowany na noc z 19 na 20 czerwca Skywayrun przebiegnie zgodnie z założeniami. Do biegowej rywalizacji dochodzi po pasie startowym Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy na dystansie 5 km. Limit miejsc wyniesie 5 tys. osób. Zapisów można dokonywać w cenie od 63 do 83 zł na www.skywayrun.pl.

Skywayrun po gdańskim lotnisku w 2019 roku19 i 20 czerwca również odbędzie się Challenge Poland Gdańsk Triathlon 2021. Zawody zostaną rozegrane na dystansie sprinterskim (750m/20km/5km) oraz średnim (1900m/90km/21km). Zawody Challenge Gdańsk rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok Energa Stadion. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Regana. Meta zawodów będzie zlokalizowana na molo w Gdańskim Brzeźnie. Pula nagród wynosi 19 tys. euro. Zapisów w cenie od 45 do 275 euro można dokonywać za pośrednictwem www.endurancecui.active.com

Challenge Poland Gdańsk Triathlon 2021Jedną z bardziej wyczekiwanych imprez w 2021 r. będzie Ironman w Gdyni. Zawody o pełnym dystansie zaplanowane zostały na 8 sierpnia. Miłośnicy triathlonu będą mieli do pokonania 3,8 km pływania w Zatoce Gdańskiej, 180 km wymagającej trasy kolarskiej po Kaszubach i 42,2 km biegu po ulicach i bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Tradycyjnie będzie można też rywalizować na dystansie o połowę krótszym. Zapisów w cenie od 450 do 550 euro można dokonywać za pośrednictwem strony www.ironmangdynia.pl.

Ironman w Gdyni - materiał z 2019 rokuNaturalnie spodziewać możemy się także innych imprez, które mogą odbić się większym echem, jednak na razie nie potwierdzono daty ich organizacji, tj.: Triathlon Gdańsk czy Maraton Solidarności. Warto również wspomnieć, że miłośnicy aktywności fizycznych mogą wyczekiwać kolejnych edycji takich imprez, jak Grand Prix w biegach górskich, Grand Prix Dzielnic Gdańska, Sopockie 4 pory, Grand Prix Trójmiasta roku czy City Trail.

Quiz Trójmiejskie imprezy sportowe Średni wynik 52%

Trójmiejskie imprezy sportowe

Rozpocznij quiz
dak.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Lindy Hop od podstaw | intensywne warsztaty

120 zł
warsztaty, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Tajemnice Gdańska - Rezydencje gdańskiej elity. Spacer rowerowy

35 zł
wykład / prezentacja, spotkanie, spacer

Harpuś - z mapą do Mikoszewa!

25 zł
bieg, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane