• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła

Kanał Elbląski - Elbląg - Buczyniec - Jelonki - Pasłęk - wycieczka krajoznawcza (1 opinia)

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę z rejsem statkiem po Kanale Ostródzko - Elbląskim.

Kanał Ostródzko Elbląski
Unikatowy w skali światowej zabytek hydrotechniki, obejmujący pochylnie, śluzy, system zasilania kanału w wodę, mosty, nasypy, przekopy i charakterystyczny tabor pływający. Jako dzieło kultury technicznej i dziedzictwa światowego nie znajduje sobie równych w świecie. Ten światowej klasy zabytek, został zaprojektowany przez Pruskiego inżyniera Jakoba Georga Steenke w 1837 r. w celu gospodarczego połączenia wodnego Prus Wschodnich z Bałtykiem. Około dwudziestu lat zastanawiano się nad rozpoczęciem budowy, a oddano w całości do użytku wiosną 1862 roku.

Kanał Elbląski z niepowtarzalnym na skalę światową systemem pochylni znalazł się na liście Siedmiu Cudów Polski tuż obok Kopalni Soli w Wieliczce, Zamku w Malborku i Katedry na Wawelu.
Tereny kanału bezpośrednio do niego przyległe i najbliższe jego okolice stanowią obszar chronionego krajobrazu. Niepowtarzalne walory przyrodniczo-krajobrazowe poznaje i podziwia tu corocznie tysiące turystów - pasażerów żeglugi wycieczkowej. Mimo tak wielkiej rzeszy amatorów natury, ingerencja człowieka w środowisko przyrodnicze nie zagraża koegzystencji setek gatunków flory i fauny dzięki istnieniu rezerwatów i parków krajobrazowych. Poznawanie istniejącego tu bogactwa natury i doznawanie wrażeń estetycznych jest możliwe szczególnie podczas rejsów kanałem, pieszych spacerów i wycieczek rowerowych do których zachęcają coraz liczniejsze w tych okolicach szlaki wędrowne.

Przejazd do Elbląga. Spacer po Starówce i po bulwarze przy rzece Elbląg. Przejazd do Buczyńca, rejs statkiem do Jelonek po najatrakcyjniejszej części Kanału Elbląskiego, zabytkowej drodze wodnej prowadzącej z Elbląga do Ostródy i Iławy, której najsłynniejszą częścią są właśnie pochylnie. Przejazd do Pasłęka. Tu zobaczymy zamek Krzyżacki, kościół pw. św. Bartłomieja, mury miejskie z basztami oraz zabytkowe kamieniczki. Powrót do Gdańska ok. godz. 18.00

Wyjazd autokaru:
Rumia, Dworzec PKP - godz. 6:45
Gdynia, Dworzec PKP - godz. 7:00
Sopot, Al. Niepodległości, stacja Paliw BP - godz. 7:15
Gdańsk Oliwa, przystanek przy pętli tramwajowej - godz. 7:20
Gdańsk Wrzeszcz, przystanek przy pomniku Piłsudskiego - godz. 7:30
Gdańsk Główny, Dworzec PKP - godz. 7:45

Powrót do Trójmiasta w godzinach późno popołudniowych. 

Cena obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem
rejs statkiem
poczęstunek śniadaniowy
opiekę pilota
lokalnych przewodników
ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
opłat wstępów do odwiedzanych obiektów
wydatków własnych
Sprawdź nasze propozycje wyjazdów po Polsce i zagranicy //https:// www.atstravel.pl/

Opinie (1)

  • byłem, polecam

    co prawda rowerem jechałem wzdłuż pochylnii trochę pięknymi wioskami, to trasa jest znakomita z wieloma atrakcjami po drodze, miejscem na odpoczynek, na poznanie historii, parkingiem i bardzo przyjaznymi mieszkańcami.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl