• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Karting: Trojmiasto.pl tuż za pudłem

Paweł Modzelewski
4 grudnia 2008 (artykuł sprzed 14 lat) 
Zwycięzcy na podium. Od lewej dziennikarze: Gazety Wyborczej, radia Eska Trójmiasto i koncernu Axel Springer. Zwycięzcy na podium. Od lewej dziennikarze: Gazety Wyborczej, radia Eska Trójmiasto i koncernu Axel Springer.

Na największym w Polsce kartingowym torze halowym (420 metrów), zlokalizowanym w jednej z hal targowych MTG, odbyły się zawody trójmiejskich mediów Kartcenter Endurance Trophy. Zwyciężyła drużyna Radia Eska, a ekipa trojmiasto.pl zajęła 4 miejsce.Zawodnicy mieli szansę poczuć emocje i smak rywalizacji choć odrobinę zbliżone do tego, co przeżywają kierowcy Formuły 1. Wyścig trwał 90 minut, czyli mniej więcej tyle, ile trwają zawody na Monzie, czy Interlagos. Podobnie jak w F1 ważna była strategia wyścigu, bo w jego trakcie drużyny, złożone z 3 - 5 zawodników, mogły dokonywać dowolnej ilości zmian kierowców. I tak jak w Formule 1, przed wyścigiem rozegrano kwalifikacje, które rozstrzygnęły kolejność na starcie.

Po 96 okrążeniach, z bezpieczną przewagą 2 okrążeń nad kolejną drużyną, bezapelacyjnym zwycięzcą został zespół Radia Eska Trójmiasto. Zawodnicy "Eski", którzy wystartowali do wyścigu z czwartej pozycji zaprezentowali zdecydowanie najrówniejszy poziom i popełnili w czasie wyścigu najmniej błędów.

O pozycje 2 - 4 bój toczył się do ostatniego okrążenia. Trzy walczące zespoły przez ostatnie pół godziny jechały na tym samym okrążeniu. Ostatecznie na drugiej pozycji, ze stratą dwóch okrążeń do zwycięzców, dojechał zespół Gazety Wyborczej (3 na starcie). 8 sekund później linię mety przeciął zespół Axel Springer (2 pozycja na starcie), a po kolejnych 20 sekundach zespół Trojmiasto.pl I (startujący z Pole Position).

Kolejne pozycje zdobyły zespoły: TV Gdańsk (4 okrążenia straty do lidera, start z 5 pola startowego), Trojmiasto.pl II (5 okrążeń straty, start z 6 pola). Listę wyników zamknął zespół Radia RMF MAXXX (15 okrążeń straty, 7 pozycja startowa), który jako jedyny miał w składzie dwie panie, bardzo dzielnie radzące sobie za kierownicą.

Zwycięzcy z "Eski" otrzymali przechodni puchar, a na podium, znów na podobieństwo F1, strzeliły korki szampanów.

Już za tydzień rusza kartingowa liga dla wszystkich chętnych kierowców. Pierwsze jazdy odbędą się 9 grudnia przy ulicy Droszyńskiego w hali MTG nr. 3. Zapisy 782-35-00, 692-277-978 lub na pitstop@kartcenter.pl
Paweł Modzelewski

Miejsca

Opinie (2) 5 zablokowanych

 • A czemu wcześniej nie daliście znaka o imprze, byśmy pokibicowali troszkę :-)

  • 1 0

 • gratulacje dla zespolu Trojmiasto.pl

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Liga Harpagana etap 2

impreza na orientację, trening

Mikołajki na rolkach

bal, dancing, pokaz

Mikołajkowe Rollerdisco

dancing, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane