wiadomości

stat

Kilkaset osób tańczyło zumbę na plaży w Brzeźnie

Zobacz naszą relację z maratonu zumby na plaży w Brzeźnie


Trzy godziny niezwykle energetycznego połączenia tańca i aerobiku. Na plaży przy molo w Brzeźnie odbył się Gdański Maraton Zumba Fitness. To była już siódma edycja jednej z największych tego rodzaju imprez w całym kraju. Roztańczony tłum wykonywał układy pod okiem najlepszych polskich instruktorów zumby.Wydarzenie zapowiadaliśmy we wtorkowym artykule oraz w Kalendarzu imprez


Czy kiedykolwiek tańczyłeś zumbę?

tak, i połknąłem bakcyla 30%
tak, ale nie spodobała mi się 11%
nie, ale chętnie się jej nauczę 18%
nie, to nie dla mnie 41%
zakończona Łącznie głosów: 315
Zumba jest idealną propozycją dla osób, które chcą nie tylko zrzucić zbędne kalorie czy wymodelować swoją sylwetkę, ale również dobrze się przy tym bawić. Pod tą egzotyczną nazwą kryje się bowiem połączenie aerobiku i tańca, którego choreografia wywodzi się m.in. z salsy, mambo, hip-hopu, samby czy flamenco.

Jak nietrudno domyślić się, korzenie zumby tkwią w Ameryce Łacińskiej, a dokładnie w Kolumbii. Jej twórcą jest wywodzący się z tego kraju tancerz Alberto Pereza, który opracował ją w latach 90.

Na początku XXI wieku przeniósł się do Miami na Florydzie, skąd została rozpropagowana w całych Stanach Zjednoczonych, a potem niemal na całym świecie. Od dobrych kilku lat trenowanie zumby zyskuje coraz więcej zwolenników również w naszym kraju, w tym także w Trójmieście. Najlepszym tego dowodem jest choćby impreza Gdański Maraton Zumba Fitness, którego pierwsza edycja odbyła się w roku 2013.

W sobotnie popołudnie, w godz. 13-16, odbyła się już siódma edycja tej roztańczonej imprezy. Choć pogoda była dosyć pochmurna i w każdej chwili można było się spodziewać deszczu, nie odstraszyło to trójmiejskich miłośników latynoskiego połączenia aerobiku i tańca. Podobnie jak w latach poprzednich, pod sceną bawiło się kilkaset osób. Jak możecie przekonać się dzięki naszej relacji wideo, bez względu na płeć, wiek czy doświadczenie w tańczeniu zumby wszyscy świetnie się bawili, a zajęcia dostarczyły im solidnej dawki endorfin.

Na scenie wystąpili najlepsi w całej Polsce instruktorzy zumby. Wśród nich znaleźli się m.in. Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, Gelmis Basabe, Bartek Maciejewicz, Michał Kurpet, Paweł Paczyński, Monika Tran Van, Justyna Senger oraz Aneta Damps.

Opinie (53) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl