• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kociewie Kołem 2018 (1 opinia)

Drugi w serii tryptyku kolarstwa ze smakiem, maraton odbędzie się w niedzielę 9 września. Po Kaszebe Runda szykujcie formę na Kociewie Kołem. Podobnie jak w zeszłym roku impreza startuje spod bram średniowiecznego grodziska w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego. Uczestnicy do wybory mają jedną spośród trzech tras na dystansach: 70, 120, 155 km.

Relacja z imprezy

Na każdej z tras zorganizowane są tzw. bufety kolarskie pozwalające na uzupełnienie kalorii oraz płynów. Trasa zabezpieczona przez posterunki OSP, Policję oraz służby ratownicze organizatora pozwala całkowicie skupić się na pokonywanym dystansie i cieszyć się bezpieczną jazdą. Uczestni-ków obowiązuje kask rowerowy podczas jazdy. Wszystkie trasy są czytelnie oznakowane jaskra-wymi strzałkami kierunkowymi, wymalowanymi na jezdni. Każdy kto dojedzie do mety ma zagwa-rantowany medal ukończenia, dyplom z uzyskanym wynikiem, ciepły posiłek, napój oraz masaż najbardziej obolałych części ciała.

Formuła imprezy pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Na trasę zapraszamy ama-torów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Nieważne, na jakim rowerze jeź-dzisz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord.

Akademia Kolarstwa:

Zainaugurowana w X rocznicę Kaszebe Runda Akademia Kolarstwa kontynuuje swoją działalność edukacyjną. Przyznawane tytuły naukowe adekwatne do długości przejechanego dystansu będą bawić i motywować do udziału w następnych edycjach. Na mecie organizatorzy wręczą medale kolejnym magistrom, doktorom i profesorom kolarstwa!

Trasy:

- 70 km Krótka:

Trasa o charakterze krótko, szybko i ze smakiem. Dystans 70 km pozwala realizować zarówno sportowe ambicje w jeździe na czas, jak i cele rekreacyjno-turystyczne. Wyjątkowa propozycja dla amatorów rowerów górskich, retro i innych, dla osób towarzyszących długodystansowcom, a także dla tych, którzy sukcesywnie pragną powiększać pokonywany z nami dystans. Start i meta w śre-dniowiecznym grodzisku w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego.
- Zobacz przebieg trasy na mapie, ściągnij ślad GPS

- 120 Średnia:

Dla wszystkich wahających się przed pokonaniem całej trasy Kociewie Kołem stworzyliśmy dystans 120 kilometrów. Pomysł ten zyskał aprobatę mniej długodystansowych sympatyków rowerów górskich oraz kolarzy rozpoczynających dopiero rowerową przygodę. Trasa średnia bazuje na dużej pętli Kociewie Kołem. Start i meta w średniowiecznym grodzisku w Owidzu k./Starogardu Gdań-skiego.
- Zobacz przebieg trasy na mapie, ściągnij ślad GPS

- 155 Długa:

Pełny dystans Kociewie Kołem dostarcza sporo pozytywnych wrażeń kolarskich.
- Zobacz przebieg trasy na mapie, ściągnij ślad GPS

Wszystkie trzy pętle Kociewie Kołem to twarde drogi asfaltowe. Każda trasa zaplanowana jest tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywa się dro-gami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Zdecydowana większość zakrętów jest w prawą stronę, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Miejsca newralgiczne zabezpieczają oznakowani strażacy z lokalnych OSP. W zaznaczonych miejscowościach zorganizowane są punkty regeneracyjne, tzw. bufety, ob-sługiwane przez rdzennych mieszkańców. Większość produktów jest przygotowywana domowym sposobem, gwarantującym świeżość i niepowtarzalny smak.

Biuro startowe Maratonu Kociewie Kołem:

Owidz, sala konferencyjna Grodziska, ul. Rycerska
Start poszczególnych dystansów z sąsiadującej ul. Szkolnej / zobacz mapkę

Start odbywa się na zasadzie fali, tzn. na trasę wypuszczane są 15 osobowe grupy co 2 minuty.

Starty odbywać się będą nieopodal biura startowego wg zaplanowanego harmonogramu startów dla każdego dystansu osobno:
- 8:00-8:15 - dystans długi
- 8:15-8:45 - dystans średni
- 8:45-9:30 - dystans krótki.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Do 7 dni po zgłoszeniu należy dokonać płatności wpisowego, aby znaleźć się na liście startowej. Wysokość wpisowego jest uzależniona od czasu pozostałego do startu.

Wpisowe obejmuje:

- numer startowy
- pomiar czasu
- bufety (napoje zimne i ciepłe, posiłki regeneracyjne)
- eskortę motocykli
- zabezpieczenie medyczne
- serwis rowerowy
- płatne fragmenty trasy
- medal pamiątkowy
- dyplom ukończenia
- ciepły posiłek na mecie
- masaż powysiłkowy

Ubezpieczenie:

Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność. Cała impreza jest ubezpieczona, a wpisowe zawiera w sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Zalecamy dodat-kowe ubezpieczenie indywidualnie wykupione we własnym zakresie i dopasowane do konkretnych potrzeb.

Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
WWW: KociewieKołem.pl
Andrzej Gołębiowski, tel. +48 501 193 646
Iwona Klafetka, tel. +48 501 656 727
mail: kontakt@rowerover.pl

Przeczytaj także: 2,5 tys uczestników wystartowało w KaszebeRunda 2018

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  155 zł
 • Bilet ulgowy
  111 zł
 • Przedsprzedaż
  88 zł
- 88 zł - przelew do 1 sierpnia 2018 r.
-111 zł - przelew po 1 sierpnia 2018 r.
-155 zł - gotówka na starcie

Zapoznaj się ze szczegółami opłat

Opinie (1)

 • Zagubiony.

  Bardzo prosimy o lepsze oznakowanie trasy ,zwłaszcza zjazd na Grodzisko Owidz.Wiele osób w tym ja przejechaliśmy.Tam nie było strzałek.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl