Kolejni biegacze parkruna z setką na plecach

12 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Każdy, kto wystartuje w 100 biegach Parkrun otrzymuje okolicznościową koszulkę. Każdy, kto wystartuje w 100 biegach Parkrun otrzymuje okolicznościową koszulkę.

Około 260 miłośników biegania uczestniczyło w biegach Parkrun Gdańsk i Gdynia, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9. Zanim biegacze ruszyli, aby rywalizować na dystansie 5 km - Roman Jankowiak, Arkadiusz Kalinowski i Marek Żukowski otrzymali koszulki techniczne z setką na plecach za ukończenie 100 biegów Parkrun.

W odbywającym się w Parku Reagana Parkrun Gdańsk tradycyjnie najszybsza wśród pań była Elżbieta Tuwalska, która linię mety przekroczyła po 19 minutach i 51 sekundach biegu. Druga z czasem 22:34 była debiutująca w imprezie Olga Potocka. Natomiast trzecie miejsce zajęła Agnieszka Turska z wynikiem 22:59.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PARKRUN GDAŃSK

U panów mały jubileusz świętował Łukasz Stachowiak, który w Parkrun Gdańsk triumfował po raz dziesiąty, a 5 km przebiegł w 17:10. Niecałą minutę za nim na metę wbiegł Jakub Kozak, a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Bagrowski, który uzyskał czas 18:31.

W Parkrun Gdynia na Bulwarze Nadmorskim najszybciej pobiegł Łukasz Keslinke, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w gdyńskim biegu. Na drugim miejscu zameldował się Tomasz Bogusz (18:35), a trzecią pozycję zajął Mateusz Chorabik (18:48).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PARKRUN GDYNIA

Natomiast u pań zwyciężyła Emilia Domańska z wynikiem 22:08, która jedynie o 2 sekundy była szybsza od drugiej Darii Szewczyk. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Beczek z rezultatem 24:05.

W biegach parkrun może wystartować każdy. Wystarczy zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9 w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania)