wiadomości

stat

Kolejny stok gotowy na przyjazd narciarzy

Środowy widok z kamery Ośrodka Narciarskiego Trzepowo (09.01.2018 godz. 14:00).
Środowy widok z kamery Ośrodka Narciarskiego Trzepowo (09.01.2018 godz. 14:00). fot. nartykaszuby.pl/

W okolicach Trójmiasta działają obecnie trzy wyciągi narciarskie. Ostatnio otwarto bowiem stok Wieżyca-Kotlinka. Wcześniej regularnie zaczęły działać Wieżyca-Koszałkowo oraz ośrodek w Trzepowie. W weekend planowane jest otwarcie kolejnych wyciągów.Warunki panujące w okolicach Trójmiasta pozwalają fanom białego szaleństwa na jazdę. Ponownie do ich użytku jest wyciąg narciarski Wieżyca-Kotlinka. Od poniedziałku do piątku jest on otwarty w godz. 9-22, natomiast w weekendy funkcjonuje w godz. 8-22. Obecnie na stoku mamy tam około 30 cm śniegu. Otwarta jest duża trasa, gdzie za jeden wjazd zapłacimy w dni powszednie 2 zł - normalny i 1,6 ulgowy, a w weekendy odpowiednio 2,5 i 2 zł. Do nabycia są również karnety. 2-godzinny kosztuje 50 zł normalny/ 40 zł ulgowy, 4-godzinny 65/60, 6-godzinny 75/70, a całodzienny 95/80. Kaucja za kartę wynosi 20 zł, a płatności mogą być realizowane tylko gotówką.Na miejscu dostępna jest również wypożyczalnia. Za komplet narciarski do dwóch godzin jazdy zapłacimy 25 zł, a za cały dzień 45 zł. Natomiast za snowboard zapłacimy odpowiednio 35 zł i 50 zł.

To trzeci wyciąg w okolicach Trójmiasta, który działa w sezonie zimowym regularnie. Do dyspozycji narciarzy są także: Koszałkowo-Wieżyca oraz ośrodek w Trzepowie.

SPRAWDŹ, JAK FUNKCJONUJĄ WYCIĄGI WIEŻYCA-KOSZAŁKOWO ORAZ W TRZEPOWIE

W weekend może do nich dołączyć ośrodek w Przywidzu. Takie były plany na początku tygodnia. A czy dojdzie do ich realizacji, przekonamy się w sobotę. Przy wyciągu narciarskim Amalka czekano ostatnio na mróz, aby móc ponownie włączyć armatki śnieżne. To samo dzieje się na Łysej Górze, choć tam jeszcze nie podejmowano prób naśnieżania, ponieważ nie pozwalała na to temperatura powietrza. Nie działa również wyciąg w Paczoskowie.

Opinie (46)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.