wiadomości

stat

Zobacz kolorowy bieg w ciemnościach

Zobacz naszą relację z biegu UV ColoRUN


Fluorescencyjne farby, ultrafioletowe lampy, stroboskopy i różnobarwne proszki. W sobotnią noc, w Kolibki Adventure Parku zobacz na mapie Gdyni w Gdyni odbył się bieg UV ColoRUN. To była pierwsza tego rodzaju impreza w całej Polsce, a wzięło w niej udział blisko 300 osób.Wydarzenie zapowiadaliśmy w środowym artykule oraz Kalendarzu imprez


Jak często w ciągu roku uczestniczysz w jakichkolwiek imprezach biegowych?

kilkanaście razy albo więcej

13%

przynajmniej kilka razy

9%

najwyżej dwa, trzy razy

9%

w ogóle, to nie dla mnie

69%
Po Piwnej mili czy Biegu po pączka, trójmiejska ekipa biegowa Big Yellow Foot zorganizowała kolejną, oryginalną imprezę dla miłośników aktywnej rozrywki - UV ColoRUN. Na czym polegała jej formuła?

Zmagania odbyły się po zapadnięciu zmroku, a uczestnicy otrzymali w pakietach startowych różnokolorowe, fluorescencyjne farby, którymi mogli się dowolnie pomalować. Dodatkowo, w trakcie biegu rozsypywano na nich proszki, także w przeróżnych barwach i świecące w ciemnościach. Natomiast na trasie rozstawiono lampy i stroboskopy ultrafioletowe, które podświetlały malunki.

Bieg UV ColoRUN wystartował w sobotę, o godz. 21:40, na terenie Kolibki Adventure Parku w Gdyni. Organizatorzy wytyczyli na jego ścieżkach pętlę o długości 550 m, którą można było przebiec dowolną liczbę razy, ale nie dłużej niż w ciągu 33 minut i 33 sekund. Choć uczestnicy otrzymali chipy, które rejestrowały zaliczone okrążenia, zmagania odbyły się w konwencji "run for fun". Innymi słowy, nie liczyły się osiągnięte wyniki, ale wyłącznie dobra zabawa. UV ColoRUN był pierwszą tego rodzaju imprezą w całym kraju.

- Jest to coś w stylu biegu rozrywkowego. Mieliśmy już kilka "colorrunów", czyli nie jest to żadna nowość. Z drugiej strony wszystkie tego typu imprezy w Polsce odbywały się za dnia. My robimy to nocą. Kiedy wymyśliłem taką imprezę, wydawało mi się, że nikt nie robił tego wcześniej. Później jednak znalazłem w internecie, że kolorowe biegi nocą odbywały się już za granicą, m.in. w USA - mówi Grzegorz Brandt, organizator imprezy z BigYellowFoot.
W kolorowym biegu w ciemnościach wzięło udział blisko 300 uczestników. Jak możecie przekonać się dzięki naszej relacji wideo, zdecydowana większość z nich wróciła do domów zmęczona, ale naprawdę zadowolona. Dla tych, którzy chętnie powtórzyliby sobotnią zabawę albo żałują, że ją przegapili, mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że kolejna edycja UV ColoRUN na pewno odbędzie się. A zła jest taka, że nastąpi to dopiero za okrągły rok.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (32)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.