wiadomości

Zobacz kolorowy bieg w ciemnościach

Zobacz naszą relację z biegu UV ColoRUN


Fluorescencyjne farby, ultrafioletowe lampy, stroboskopy i różnobarwne proszki. W sobotnią noc, w Kolibki Adventure Parku zobacz na mapie Gdyni w Gdyni odbył się bieg UV ColoRUN. To była pierwsza tego rodzaju impreza w całej Polsce, a wzięło w niej udział blisko 300 osób.Wydarzenie zapowiadaliśmy w środowym artykule oraz Kalendarzu imprez


Jak często w ciągu roku uczestniczysz w jakichkolwiek imprezach biegowych?

kilkanaście razy albo więcej 13%
przynajmniej kilka razy 9%
najwyżej dwa, trzy razy 9%
w ogóle, to nie dla mnie 69%
zakończona Łącznie głosów: 95
Po Piwnej mili czy Biegu po pączka, trójmiejska ekipa biegowa Big Yellow Foot zorganizowała kolejną, oryginalną imprezę dla miłośników aktywnej rozrywki - UV ColoRUN. Na czym polegała jej formuła?

Zmagania odbyły się po zapadnięciu zmroku, a uczestnicy otrzymali w pakietach startowych różnokolorowe, fluorescencyjne farby, którymi mogli się dowolnie pomalować. Dodatkowo, w trakcie biegu rozsypywano na nich proszki, także w przeróżnych barwach i świecące w ciemnościach. Natomiast na trasie rozstawiono lampy i stroboskopy ultrafioletowe, które podświetlały malunki.

Bieg UV ColoRUN wystartował w sobotę, o godz. 21:40, na terenie Kolibki Adventure Parku w Gdyni. Organizatorzy wytyczyli na jego ścieżkach pętlę o długości 550 m, którą można było przebiec dowolną liczbę razy, ale nie dłużej niż w ciągu 33 minut i 33 sekund. Choć uczestnicy otrzymali chipy, które rejestrowały zaliczone okrążenia, zmagania odbyły się w konwencji "run for fun". Innymi słowy, nie liczyły się osiągnięte wyniki, ale wyłącznie dobra zabawa. UV ColoRUN był pierwszą tego rodzaju imprezą w całym kraju.

- Jest to coś w stylu biegu rozrywkowego. Mieliśmy już kilka "colorrunów", czyli nie jest to żadna nowość. Z drugiej strony wszystkie tego typu imprezy w Polsce odbywały się za dnia. My robimy to nocą. Kiedy wymyśliłem taką imprezę, wydawało mi się, że nikt nie robił tego wcześniej. Później jednak znalazłem w internecie, że kolorowe biegi nocą odbywały się już za granicą, m.in. w USA - mówi Grzegorz Brandt, organizator imprezy z BigYellowFoot.
W kolorowym biegu w ciemnościach wzięło udział blisko 300 uczestników. Jak możecie przekonać się dzięki naszej relacji wideo, zdecydowana większość z nich wróciła do domów zmęczona, ale naprawdę zadowolona. Dla tych, którzy chętnie powtórzyliby sobotnią zabawę albo żałują, że ją przegapili, mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że kolejna edycja UV ColoRUN na pewno odbędzie się. A zła jest taka, że nastąpi to dopiero za okrągły rok.

Opinie (36) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl