wiadomości

stat

Kolorowy bieg w ciemnościach w Gdyni

Biegacze będą świecić kolorami podczas nocnego UV ColoRun.
Biegacze będą świecić kolorami podczas nocnego UV ColoRun. fot. 123rf.com

Bieg w ciemnościach nie musi być ponury. Kolorowe światła, jaskrawe farby, ultrafiolet czy stroboskopowy start, tak wyglądać będzie pierwszy w Polsce UV ColoRUN, który w sobotę, od godz. 21:30 będzie odbywać się w Adventure Park Gdynia Kolibki. Wpisowe do biegu wynosi obecnie 79 zł, a rejestracja internetowa trwa do czwartku.Do pokonania będzie pętla o długości 550 metrów. Uczestnicy sami zdecydują, ile okrążeń przebiegną. Limit na liście startowej wynosi 295 osób, a wolnych miejsc jest jeszcze około 50. Zgłoszenia przyjmowane są do końca czwartku.

- Jest to coś w stylu biegu rozrywkowego. Mieliśmy już kila colorrunów, czyli nie jest to żadna nowość. Z drugiej strony wszystkie tego typu imprezy w Polsce odbywały się za dnia. My robimy to nocą. Kiedy wymyśliłem taką imprezę, wydawało mi się, że nikt nie robił tego wcześniej. Później jednak znalazłem w internecie, że kolorowe biegi nocą odbywały się już za granicą, m.in. w USA - mówi Grzegorz Brandt, organizator imprezy z BigYellowFoot.
PRZECZYTAJ O OSTATNIM KOLOROWYM BIEGU, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W GDYNI W 2017 ROKU

Podczas biegu można spodziewać się kolorowych świateł, jaskrawych farb i ultrafioletu. Odbędzie się on w konwencji run for fun, choć uczestnicy dostaną chipy, które zliczą, ile okrążeń pokonali.

- Będziemy mieli 10 lamp UV, a zawodnikom rozdamy świecące farbki. Do tego będą również świecący proszek plus baniaki dodatkowej farby - oczywiście wszystko z atestem. Od godz. 20 grać będzie DJ, a biuro zawodów otworzymy o godz. 19 - dodaje Brandt.
UV ColoRUN zalicza się do BigYellowFoot Run Trophy. Z tej serii w 2018 roku odbyły się już HangoveRUN, czyli bieg na kaca organizowany 1 stycznia, BigYellowFoot Virtual Run dla Bartka z 2 lutego oraz WateRUN, który odbył się w Lany Poniedziałek. A przed nami, poza UV ColoRun jeszcze: 18 sierpnia Bikini SummeRUN i 27 października MonsteRUN.

Po sobotnim biegu wśród uczestników zostaną rozlosowane trzy vouchery na darmowy start w pozostałych imprezach BigYellowFoot.

Tak wyglądał The Color Run By Skittles w 2017 roku w Gdyni.

Opinie (38) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl