wiadomości

stat

Korty tenisowe w Sopocie zyskają nowy blask

Obecność lasu sprawia, że na kortach panuje świetny klimat.
Obecność lasu sprawia, że na kortach panuje świetny klimat. fot. Arnold Szymczewski / trojmiasto.pl

Korty tenisowe przy sanatorium "Leśnik" zobacz na mapie Sopotu w Sopocie zyskają nowe oblicze. Zostaną wyremontowane, a to za sprawą nowego najemcy, który na miejscu chciałby stworzyć przede wszystkim wspaniałą atmosferę, a nie tylko kolejne centrum treningowe.


Można powiedzieć, że nie licząc majowej zimowej wpadki, to i pogoda, i temperatura pozwala nam już na grę w tenisa na otwartym korcie. Krytych i otwartych obiektów na terenie Trójmiasta nie brakuje, jedne są w gorszym stanie, inne w lepszym. Ten w nieco gorszym stanie znajdował się przy sopockim sanatorium "Leśnik", które funkcjonuje tu od ponad 30 lat.


Korty również istnieją tutaj od ponad 30 lat i nic dziwnego, że po takim czasie wymagały remontu. Właścicielem terenu są Lasy Państwowe, a zarządcą sanatorium "Leśnik". Przez wiele lat korty były wynajmowane, a każdy najemca korzystał z nich na swój sposób, a to na prywatne treningi, a to na szkółkę.Czytaj także: Tenis na otwartych kortach.

Pan Sebastian umowę na dzierżawę podpisał w marcu tego roku i od razu przystąpił do remontu. Na miejscu pomimo tego, że nowy najemca sam jest trenerem, nie chce tworzyć kolejnego centrum treningowego, tylko miejsce z klimatem, gdzie ludzie będą spędzać czas, nie tylko grając w tenisa.

- Korty znajdują się tuż przy lasach należących do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co już samo w sobie powoduje świetny klimat. Moim celem jest, żeby na korcie i poza nim panowała przyjazna atmosfera. Nie chciałbym, żeby był to obiekt jak wiele u nas, że się wysiada z auta, gra godzinę czy dwie, idzie zapłacić i do domu. Ma być to miejsce, w którym spędzanie wolnego czasu będzie przyjemnością, a ludzie poczują się swobodnie. Są przygotowane miejsca, gdzie każdy może usiąść i przy rozmowie napić się kawy, herbaty lub czegoś zimnego z lodówki. Na pewno mogą być to atrakcyjne korty nie tylko dla amatorów, ale też zawodników, którzy będą mogli się tutaj rozwijać i zdobywać dzięki treningom kolejne trofea - mówi Sebastian Rezmer, nowy najemca.
Jeszcze kilka miesięcy temu był jeden duży, szeroki kort i jeden wąski, singlowy. Największą i najważniejszą zmianą jest równe podzielenie pola, aby znalazły się na nim dwa równomierne korty deblowe z wygodnym wybiegiem. Inne zmiany obejmują m.in. - bezpieczne ułożenie sieci elektrycznej, demontaż płotu dzielącego dwa korty i montaż siatek (żeby piłki nie wypadały), ponadto nowe słupki do siatek, blendy na ogrodzeniu i nawierzchnia z liniami. Już zużyto cztery tony mączki ceglanej (nawierzchnia), a docelowo ma się pojawić do siedmiu ton.Na miejscu, przy korcie, jest mały domek z przeznaczeniem dla gości, którzy chcieliby skorzystać z lodówki czy zrobić sobie herbatę lub kawę, czy nawet schować się przed deszczem. Ponadto kilka ławeczek i stoły, a to wszystko w środku lasu.

Korty "Leśnik" będą czynne już w ten weekend (20.05) przez 7 dni w tygodniu w godz. 7-22. Ceny to odpowiednio - do godziny 14: 15 zł, po godzinie 14 i weekendy: 25 zł. Na miejscu jest możliwość serwisowania rakiet.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.