wiadomości

stat

Kosmiczne lodowisko z prawdziwego zdarzenia

Najnowszy artukuł na ten temat

Na lodowisko trzeba poczekać, ale rolkowisko coraz bliżej

Pierwsi łyżwiarze już wczoraj wyjechali na taflę nowego lodowiska.
Pierwsi łyżwiarze już wczoraj wyjechali na taflę nowego lodowiska. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Trudno w to uwierzyć, ale aż do wczoraj prawie półmilionowy Gdańsk miał tylko jedno lodowisko, w dodatku czynne tylko w weekendy. W środę otwarto nową, fantastyczną taflę na pl. Zebrań Ludowych.Dwa lata temu, na prośbę mieszkańców, Gdańsk wybudował prowizoryczne sztuczne lodowisko na pl. Zebrań Ludowych. Dobra lokalizacja i niskie ceny powodowały, że tafla całymi dniami była pełna. Jednak już rok później próżno było szukać miejsca, aby się poślizgać w Gdańsku. Lodowisko zniknęło.

Od kilku tygodni w tym samy miejscu powstawała dziwaczna konstrukcja. Na szczęście wbrew obawom niektórych, to nie NASA budowała tu swoją placówkę do badań nad cywilizacjami pozaziemskimi - choć obiekt przypominał konstrukcje pokazywane w filmach o kosmitach i szalonych naukowcach. Nie afiszując się specjalnie, miasto budowało najnowocześniejsze lodowiska do amatorskiego ślizgania się w Polsce

Można by pomyśleć, że włodarze mocno się spóźnili, stawiając lodowisko pod koniec zimy. Okazuje się, że na otwartym wczoraj lodowisku będzie można jeździć co najmniej do połowy kwietnia, czyli jeszcze przez dwa miesiące. - Maszyny chłodzące spokojnie mogłyby utrzymywać lód przez cały rok, jednak trzeba będzie zrobić miejsce na letnie koncerty - tłumaczą zarządcy lodowiska.

Jednocześnie ślizgać się tu może ok. 200 osób. Cieszy zdrowy rozsądek opiekunów obiektu, dzięki czemu unikniemy sytuacji często spotykanej w Olivii, gdzie prawie 500 łyżwiarzy czuje się jak na lodowej autostradzie. Ceny biletów są także konkurencyjne - dwa razy tańsze niż w oliwskim obiekcie.

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00
weekend, dni wolne od nauki: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 17.30, 19.00, 20.30

cennik lodowiska
bilet wstępu normalny - 50 minut - 5 zł
bilet wstępu ulgowy - 50 minut - 3 zł
bilet osoby towarzyszącej - 50 minut (bez prawa wejścia na lodowisko): 1 zł

Do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych za okazaniem legitymacji.

wypożyczalnia
łyżwy - 5 zł
kask - 2 zł
ostrzenie łyżew - 5 zł

szatnia - 1 zł

Opinie (84) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl