Koszykówka na Placu Zebrań Ludowych

14 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Rozpoczęcie sezonu koszykówki ulicznej z Gdańskim Ośrodkiem Sportu stało się już tradycją. Rozpoczęcie sezonu koszykówki ulicznej z Gdańskim Ośrodkiem Sportu stało się już tradycją.

Osiem boisk do koszykówki ulicznej, nagrody oraz dodatkowo konkurs rzutów za trzy punkty i wybór najlepszego zawodnika turnieju czekały na uczestników zawodów Gdańsk Streetball Challenge 2018. Zwycięzców poznaliśmy w trzech kategoriach wiekowych.

W najmłodszej kategorii do lat 12 najlepszą okazała się drużyna dziewcząt, Straszyn Super Stars, która zagrała w składzie: Lidia Kownacka, Karolina Klim, Łucja Grządziela, Julia Olejczuk.

W grupie 13-16 lat zwyciężyli KalCargo Team w składzie: Sebastian Urban, Sebastian Kamiński, Konrad Bieliński, Mateusz Szyszko, którzy w finale pokonali drużynę dziewcząt Blue Girls - Dominika Ullmann, Pola Nilsson, Ada Kownacka 13:1.

Kategorię open wygrał zespół Obrońcy tytułu - Karol Gajdamowicz, Paweł Perkowski, Alan Woldyn pokonując w finale Bandę - Mariusz Wnukowski, Borys Gustafsson, Piotr Zabłotny wynikiem 15:5.

- W tym składzie raz, dwa razy do roku zbieramy się, jak robi się ciepło, żeby zagrać w jakimś turnieju. Mamy wtedy po prostu ochotę pograć sobie na dworze. Na co dzień gramy razem regularnie w amatorskiej lidzie. Dziś zwycięstwo przyszło nam dość łatwo - podsumowali obrońcy tytułu.
Główną pulę nagród w turnieju w każdej kategorii wiekowej stanowiły karty podarunkowe na zakupy w Sklepie Koszykarza - Partnera zawodów, w kwotach: 1. miejsce - 4x100 zł, 2. miejsce - 4x80 zł, 3. miejsce - 4x50 zł.

Ciekawy przebieg miał konkurs rzutów za trzy punkty. Znakomitą skutecznością wykazał się Alan Woldan ze zwycięskiej ekipy Obrońcy Tytułu, który celnie zakończył wszystkie 15 prób. Za wygraną w konkursie otrzymał torbę sportową. Kolejny zawodnik tej drużyny, Paweł "Perła" Perkowski został wybrany MVP, czyli najlepszym zawodnikiem turnieju. Dodatkowa nagroda za wyróżniającą się grę została przyznana też zawodnikowi z kategorii 13‑16 lat, Sebastianowi Kamińskiemu. Obaj zawodnicy otrzymali nagrodę w postaci torby sportowej.

Organizatorami byli: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, a patronami medialnymi: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki.