wiadomości

Które pływalnie w Trójmieście są czynne w okresie letnim?

W Trójmieście jest wiele pływalni, z których można korzystać zarówno w okresie letnim, jak i podczas roku szkolnego.
W Trójmieście jest wiele pływalni, z których można korzystać zarówno w okresie letnim, jak i podczas roku szkolnego. fot. Pływalnia Gdańsk Osowa

Lato to często czas urlopów i wypoczynku na plaży. Niecodziennie jednak nad Trójmiastem świeci słońce i jest upalnie. Jedną z form aktywnego spędzenia wolnego czasu w deszczowe dni lub w ramach ochłodzenia mogą być pływalnie i baseny. Okazuje się jednak, że nie wszystkie czynne są przez całe wakacje. Sprawdź, które są otwarte, ile kosztują wejściówki oraz jakie czekają na nas atrakcje.Przejrzyj katalog basenów w TrójmieścieJak często korzystasz z pływalni w okresie letnim?

Niezależnie od pogody 35%
Tylko, gdy pogoda nie sprzyja 12%
Wolę wypoczynek na plaży 7%
Nie korzystam wcale 46%
zakończona Łącznie głosów: 286
W Gdańsku są obecnie cztery ogólnodostępne pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Czas letni to jednak często moment, gdy po całym roku szkolnym trzeba dokonać przeglądów technicznych, dlatego z tego powodu każda z nich będzie czynna w określonych porach.

- Okres letni zawsze ma to do siebie, że frekwencja jest niższa. Wynika to głównie z faktu, że mieszkamy nad morzem i ludzie wolą wypoczywać nad wodą. To również czas, gdy na pływalniach można dokonywać remontów, wszelkich zmian, by już w sezonie wszystko było jak należy. Z tego względu też baseny działają w systemie rotacyjnym, dlatego staramy się, żeby przynajmniej jedna pływalnia była zawsze otwarta - mówi nam Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Jeszcze do końca lipca można korzystać z pływalni na Osowej przy ul. prof. Michała Siedleckiego zobacz na mapie Gdańska. W sierpniu natomiast otwarta zostanie pływalnia na Oruni przy ul. Smoleńskiej zobacz na mapie Gdańska. Od poniedziałku 15 lipca do 15 sierpnia przerwę techniczną przechodzić będzie basen na Stogach przy ul. Wilhelma Stryjewskiego zobacz na mapie Gdańska. Pływalnia na Chełmie przy ul. Tytusa Chałubińskiego zobacz na mapie Gdańska otwarta zostanie z początkiem września.

Sprawdź szczegółowe harmonogramy gdańskich pływalniWszystkie gdańskie pływalnie miejskie działają w systemie aquaparkowym, dlatego godzina pobytu z biletem normalnym kosztuje 15 zł, a ulgowym 10 zł. Każda kolejna minuta to dopłata odpowiednio 25 i 20 gr. Czas pobytu naliczany jest od momentu przekroczenia bramek. Dla posiadaczy karty mieszkańca są dostępne zniżki. Otwarte są w godzinach 9-20, jednak przez pierwsze 2,5 godziny obiekty często zarezerwowane są dla grup półkolonijnych.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że w obecnym okresie turyści częściej stawiają na inne formy aktywności niż basen. Nie zawsze jednak świeci słońce, dlatego pływalnie to dobre rozwiązanie. To doskonały relaks dla całych rodzin, które swobodnie mogą korzystać do woli z naszych atrakcji - tłumaczy pani Krystyna, pracownik pływalni na Stogach.
Warto dodać, że już w sierpniu ruszy sprzedaż karnetów na rok szkolny.

Do końca sierpnia otwarty będzie również basen Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej przy al. Zwycięstwa 12 zobacz na mapie Gdańska. W poniedziałki, środy i piątki będzie można z niego korzystać w godzinach od 16 do 20. Jednorazowy koszt wejścia do 15 zł.Pływalnia miejska w Sopocie przez cały lipiec i sierpień jest niedostępna. Za to korzystać można z dobrodziejstw Aquaparku. Przy ul. Zamkowa Góra zobacz na mapie Sopotu na pływalnie można wchodzić codziennie w godzinach 8-22 przez cały tydzień. Ponadto do dyspozycji są również sauna od 11 do 22 i spa od 11 do 21.

Taryfa biletu normalnego wynosi 30 zł za godzinę, 60 zł za trzy godziny i 80 zł, jeśli chcemy korzystać bez limitu. Adekwatne ceny wejściówek ulgowych lub rodzinnych wynoszą 25, 55 i 70 zł. Każda minuta przekroczonego czasu kosztuje 50 gr. Przewidziano również promocje: poranną i wieczorną. Ta pierwsza obowiązuje codziennie od 8 do 10, godzina pobytu kosztuje 20 zł, natomiast po 19 za 1,5 godziny zapłacimy 30 zł.

W Gdyni jeszcze do 29 lipca czynna będzie pływalnia Akademii Morskiej przy ul. Jana Pawła zobacz na mapie Gdyni. Otwarta jest codziennie od godz. 8:30 do 16:45. Koszt wynosi 13 zł, natomiast ulgowy 5 zł. Wejścia trwają 45 min. Za przekroczenie nawet minuty trzeba będzie zapłacić jak za kolejne trzy kwadranse pobytu.

Sprawdź harmonogram zajęć na pływalni Akademii Morskiej

Opinie (37) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl