• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kurs wprowadzający do Jantra Jogi

Poznaj techniki tybetańskich joginów, aby doświadczać zrelaksowanego stanu ciała, energii i umysłu. Zapraszamy na kurs wprowadzający do Jantra Jogi - tybetańskiej jogi ruchu.

Jantra joga jest starożytnym systemem jogi tybetańskiej. To jeden z najstarszych systemów jogi na świecie. Nauki te przekazywane są w nieprzerwanej linii z mistrza na ucznia od VIII wieku. W Europie Jantra Jogi nauczał znany na świecie Mistrz Dzogczen - Czogjal Namkhai Norbu. Przekaz jest kontynuowany przez jego uczniów: głównych nauczycieli i certyfikowanych instruktorów.

Praktyka polega na wykonywaniu harmonijnych sekwencji ruchów (jantr), które stanowią wsparcie dla pracy z oddechem. Prawidłowe oddychanie jest podstawą do pracy z energą (praną). Z kolei fizyczne i psychiczne samopoczucie zależy od utrzymywania energii w stanie równowagi, dlatego dzięki potężnej praktyce Jantra Jogi możemy uzyskać zrelaksowany stan ciała, energii i umysłu.

Krótki filmik z prezentacją Jantra Jogi można obejrzeć tutaj: https://vimeo.com/202766382

Podczas dwóch dni warsztatu poznamy i zastosujemy dwie praktyki wstępne Jantra Jogi.

PROGRAM:
Pełen Oddech - rozgrzewka poszczególnych segmentów oddechu i ich połączenie.
9 Oczyszczających Oddechów - Lungro Salwa - to pranajama (technika oddechowa) całkowicie eliminująca zastałe powietrze. Stosowana na początku praktyki wyrównuje energie i uspokaja umysł.
8 Ruchów Oczyszczających Pranę - Lungsang - to kierowana oddechem sekwencja ruchów, która pomaga w osiągnięciu równowagi ciała, energii i umysłu. To esencjonalna praktyka do codziennego stosowania. Wykonanie sekwencji trwa około 8 minut.

REJESTRACJA: https://forms.gle/3VQe4x9NzYjjksy96
Jeśli uczestnicy kursu będą zainteresowani wspólną regularną praktyką Jantra Jogi to zorganizujemy poranne sesje praktyki ośmiu ruchów w Ogrodzie Kreacji. Termin dostosujemy do osób zainteresowanych.

Przed kursem zapraszamy w dniu 23 czerwca o 18:00 do Ogrodu Kreacji, gdzie odbędzie się dzień otwarty z prezentacją praktyk w ruchu z przekazu Mistrza Dzogczen Czogjala Namkhai Norbu: Jantra Joga, Taniec Wadżry oraz Khaita. Przewidziana jest prezentacja 8 Ruchów Oczyszczających Pranę - Lungsang.
Więcej informacji o dniu otwartym tutaj: https://fb.me/e/2yKQQ2gR0

PROWADZĄCY:
Kurs poprowadzi Wojciech Torczyński
- od 2018 autoryzowany instruktor 8 Ruchów Oczyszczających Pranę. Instruktor International Atiyoga Foundation (ATIF jest międzynarodową fundacją kulturalną, która została utworzona zgodnie z życzeniem prof. Namkhai Norbu, aby wspierać ewolucję jednostki poprzez różne formy kulturowe lub obszary umysłu, które Namkhai Norbu rozwinął podczas swojego życia, aby tworzyć sprzyjające warunki do wydobycia potencjalności istoty ludzkiej).
HARMONOGRAM:
Sobota - 8.07.2023

09:00 - 12:00 - część pierwsza z krótką przerwą
12:00 - 14:00 - przerwa na lunch
14:00 - 17:00 - część druga z krótką przerwą

Niedziela - 9.07.2023
09:00 - 12:00 - część pierwsza z krótką przerwą
12:00 - 14:00 - przerwa na lunch
14:00 - 17:00 - część druga z krótką przerwą

MIEJSCE: Ogród Kreacji, ul. Bernadowska 9, 81-553 Gdynia
(stacja kolejowa: Sopot Kamienny Potok)

SUGEROWANA DAROWIZNA:
Kurs jest wydarzeniem niekomercyjnym. Darowizna pozwoli pokryć koszty organizacyjne związane z opłaceniem przestrzeni, obiadów i podróży instruktora.
Sugerowana darowizna to 300 zł od osoby (kwota zawiera opłatę za obiady w sobotę i niedzielę - 2x40 zł).
Osoby dla których proponowana darowizna jest zbyt wysoka mogą przekazać kwotę adekwatną do sytuacji finansowej, jednak nie mniej niż 80 zł (koszt dwóch obiadów).

OBIAD:
Podczas przerw zjemy wspólnie wegetariański lub wegański obiad przygotowany przez opiekuna Ogrodu Kreacji. W trakcie kursu zapewniamy również napoje i przekąski. Na ognisko prosimy przynieść jedzenie wedle własnych potrzeb i preferencji.

NOCLEGI:
Istnieje możliwość nocowania za symboliczną opłatą.

REJESTRACJA: https://forms.gle/3VQe4x9NzYjjksy96

OSOBA DO KONTAKTU:
Magdalena Bachora, tel. 600888919, e-mail: mbachora@gmail.com.

Z radością zapraszamy do wspólnej praktyki tybetańskiej jogi ruchu.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy z nas wie, jak wdychać i jak wydychać powietrze, ale rzadko robimy to właściwie. Dzieje się tak dlatego, że oddech jest powiązany z umysłem ten zaś jest często pomieszany i chaotyczny. Kiedy przyglądamy się oddechowi kogoś pobudzonego i kogoś spokojnego, różnica narzuca się sama. Łatwo wtedy zrozumieć, dlaczego tak istotne jest koordynowanie swego oddychania.
prof. Namkhai Norbu
Ewolucja zaczyna teraz - str. 89-90
International Atiyoga Foundation

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl