wiadomości

stat

Lacrosse Korsarze Trójmiasto. Dołącz do drużyny i popularyzuj dyscyplinę

Najnowszy artukuł na ten temat

Paralotniarze nad Akwarium. Zobacz video z przelotu


Zespół lacrosse Korsarze Trójmiasto otwiera nabory. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w bezpłatnych testach na ul. Monte Cassino w Sopocie w środę o godz. 18:30. Treningi prowadzone są przez reprezentanta Polski Mateusza Rydzaka-Moca. To szansa, by w najbliższych miesiącach wyjechać na zagraniczne turnieje, a wiosną zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. - To nie tylko okazja do przyczynienia się do popularyzacji tego sportu w Polsce, ale także poznania wielu ciekawych ludzi - zapewnia trener zespołu.Początki lacrosse w TrójmieścieLacrosse istnieje w Polsce od 2007 r., a pierwsze ośrodki pojawiły się w Poznaniu i Wrocławiu. To drużynowy sport rozgrywany na trawiastym boisku wielkości piłkarskiego, ale można rywalizować również w hali. Mecz trwa 60 minut - podzielony na cztery kwarty po kwadransie.

Gra polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnego kija z zakrzywioną główką, przypominającą koszyk. Można ją zebrać z ziemi i samodzielnie pokonać określony dystans lub podać do członka drużyny.

Zespoły składają się z 10 graczy: bramkarza, trzech obrońców, trzech pomocników i trzech atakujących. W skład podstawowego wyposażenia zawodnika wchodzą: rękawice, kask, ochraniacze i wspomniany kij.

Sprawdź, jak wyglądają polskie rozgrywki w lacrosse.Dyscyplina ta do Trójmiasta zawitała w 2013 r. Początkowo Korsarze występowali w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse 2. Przed czterema laty doszło jednak do reformy amatorskich rozgrywek. Najwyższa klasa została połączona z jej zapleczem, a dziewięć zespołów podzielono na dwie dywizje: wschodnią i zachodnią.

W 2016 r. zespół trójmiejskich Korsarzy zawiesił działalność, ale włodarze chcą go utworzyć na nowo. Z tego względu ogłoszono nabory, które zostaną bezpłatnie przeprowadzone na "Monciaku" w Sopocie. Początek w środę o godz. 18:30.

- Miejsce naborów nie jest przypadkowe, gdyż chcemy trafić do jak największego grona odbiorców. Każdy zainteresowany może przyjść przygotowany w stroju sportowym lub zrobić to na miejscu. Przejdziemy podstawowe testy sprawnościowe i biegowe. Wszyscy będą mogli wziąć kije do ręki i zaznajomić się z podstawowym sprzętem - mówi nam Mateusz Rydzak-Moc, trener drużyny.

Zobacz, jak w lacrosse grają Korsarki.Po wyselekcjonowaniu zespołu rozpoczną się pierwsze treningi. Zimą przeprowadzane najczęściej będą w hali, a mecze rozgrywane w weekendowych turniejach, nawet za granicą. Te mają przygotować drużynę do ligowych zmagań, które rozpoczną się w okresie wiosennym.

- Będziemy trenować jeden-dwa razy w tygodniu. Początkowo będziemy uczestniczyć w turniejach miejscowych, ale też w zagranicznych. Niewykluczone są zawody w Lizbonie, Brnie, Budapeszcie czy Berlinie. Gdy przyjdzie wiosna, przystąpimy do rozgrywek ligowych. Nie wiemy jednak jeszcze, jaką formę przyjmą. O decyzji poinformuje Polska Federacja Lacrosse - dodaje inicjator.
Treningi prowadzone będą przez Mateusza a. To doświadczony trener oraz reprezentant Polski w tejże dyscyplinie.

- Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy każdego pasjonata aktywności fizycznej bez względu na wiek. To nie tylko okazja do przyczynienia się do popularyzacji tego unikalnego sportu w Polsce, ale także poznania wielu ciekawych ludzi. W drużynie zawsze panowała świetna, rodzinna i przyjazna atmosfera. Pierwszy miesiąc uczestnictwa jest darmowy, ale w kolejnych wszystkich będzie obowiązywała opłata członkowska w wysokości 40 zł - informuje szkoleniowiec.
Wszelkich informacji można dowiedzieć się na klubowym Facebooku.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl