Letni trening w koszulce czy bez? Jednych motywuje, drugich gorszy

Trening bez koszulki to dość częsty widok w czasie lata.
Trening bez koszulki to dość częsty widok w czasie lata. fot. 123rf.com/bernardbodo

Trening bez koszulki lub w sportowych stanikach co lato wywołuje dyskusje. Ćwiczący tłumaczą się komfortem. Jednych to motywuje do działania, ale innych widok spoconych ciał po prostu gorszy lub uznają to za pozerstwo. A wy, jakie macie podejście do tego tematu? Opinie wyrażajcie pod tym artykułem.Co sądzisz na temat osób trenujących bez koszulek lub stanikach sportowych?

jest lato, więc to nawet wskazane 27%
nie mam nic przeciwko, o ile mają się czym pochwalić 28%
gorszy mnie to, uważam to za mało estetyczne 23%
nie zwracam na to uwagi 22%
zakończona Łącznie głosów: 1014
Co roku w czasie lata na ulicach i nie tylko przybywa roznegliżowanych miłośników aktywności fizycznych. Dla większości nie ma wymówek i nawet w czasie upału muszą zaliczyć codzienny trening. Są tacy, którzy wychodzą pobiegać czy pojeździć rowerem bez koszulek lub w stanikach sportowych w przypadku kobiet.

- Biegam codziennie, raz rano, innym razem wieczorem. Wiosną czy jesienią jest nawet przyjemnie, ale latem nie bywa lekko, szczególnie gdy temperatura sięga 30 stopni Celsjusza. To normalne, że w takich warunkach dużo łatwiej i komfortowo ćwiczy się bez koszulki. Przylepiają się do ciała, uwierają - to naprawdę nie jest wygodne. Codziennie podczas treningu mijam mnóstwo ludzi i wielu z nich wychodzi z podobnego założenia. Przecież mieszkamy nad morzem, więc w czym problem? - pyta Marcin, który biega od kilku lat.

Aktywność fizyczna w gorące dni. Poznaj podstawowe zasady treninguJak się okazuje, problem jest. Nie brakuje osób, którym widok spoconych ciał niekoniecznie odpowiada.

- Latem ze wszystkich leje się pot, a to nie jest przyjemny widok. Naprawdę to taki kłopot, coś na siebie założyć? Przecież za niewielką cenę można kupić odzież termoaktywną, która dobrze służy zarówno latem, jak i zimą. Można iść poćwiczyć do lasu lub miejsc, gdzie nie mija się ludzi co kilka metrów - mówi pani Agnieszka, która w drodze z i do pracy mija biegaczy i rowerzystów.

W majtkach do sklepu? Lepiej jednak nie. Przeczytaj felietonInni z kolei twierdzą, że to zwykłe pozerstwo.

- Szpan i zgrywanie kozaka. Napinają się i cwaniakują, mimo że nie zawsze jest czym. Większość "suchoklatesów" myśli, że są pakerami, a niestety prawda jest zupełnie inna. Rozumiem spojrzeć jak pracują mięśnie, ale takich szukać tylko ze świecą. Każdy musi zrobić sobie selfie, wstawić na insta i patrzeć, jak zwiększa się liczba likeów. Totalna żenada - wyznaje pan Tomasz, który na co dzień zajmuje się sprzedażą nieruchomości.
Ale są też tacy, którym takie widoki nie przeszkadzają. Co więcej - potrafią zmotywować do działania.

- Nie mam nic przeciwko, jeśli widać napompowane żyły i pracujące mięśnie. Dzięki temu czuję się bardziej nakręcony i mam większą motywację do ćwiczeń. Jeśli inni potrafią - to ja też. Wystarczy tylko chcieć - wyjaśnia Kuba, student III roku mechatroniki.

Zimą też biegają w samej bieliźnie. "Wariaci" czy godni podziwu i gratulacji?A jeszcze inni tłumaczą to urokami mieszkania nad morzem.

- Rozumiem, że nie wszystkim się to podoba, ale jakoś na plaży nikt nie ma z tym kłopotu. Do Bałtyku mam 3 km, więc takie obrazki mnie nie dziwią. Często widzę też ludzi wracających z plaży z leżakiem pod ręką. Zazwyczaj taki pan ma większy brzuch niż piłkę, którą przed chwilą próbował odbijać na piasku, więc zastanówmy się nad powodami do narzekania. Jest gorąco, a w takich warunkach trudno jest o przeprowadzenie treningu, dlatego rozumiem takie osoby. Lepiej tak niż siedzieć w domu przed telewizorem - podsumowuje Kasia, która pracuje w budce z lodami i goframi przy jednym z wejść na trójmiejskie plaże, ale również trenuje triathlon.
A wy, jakie macie podejście do osób trenujących bez koszulek lub w sportowych stanikach w czasie lata? Popieracie czy jesteście przeciwnikami takiego rozwiązania? Opiniami możecie dzielić się pod artykułem.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (177)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 30
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
PrzeRUNbane 2021
PrzeRUNbane 2021
bieg, zawody / wyścigi
paź 2
sobota, g. 11:00
Gdańsk
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości Szwedzka Grobla
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości...
impreza na orientację, trening
paź 2-10
g. 11:00
Gdańsk

Forum