• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lodowiska i ślizgawki w Trójmieście. Sprawdź, co kryją wypożyczalnie łyżew

Damian Konwent
27 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Wypożyczalnie łyżew w Trójmieście. Sprawdź, co kryją

By wybrać się na trójmiejskie lodowiska i ślizgawki, wcale nie trzeba mieć swoich łyżew. Można je wypożyczyć na miejscu w cenie 10 lub 12 zł. Ponadto istnieje możliwość wynajmu kasku, a także serwisu własnego sprzętu. Do części z tych miejsc weszliśmy z kamerą, by sprawdzić, co kryją. Dzięki temu dowiecie się też, jak działają specjalne urządzenia do konserwacji łyżew.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieJeśli na lodowisko, to...

Lodowiska i ślizgawki są otwarte na miłośników jazdy na łyżwach. I wcale nie trzeba mieć swoich łyżew, żeby świetnie się bawić. Przy wszystkich lodowiskach w Trójmieście działają wypożyczalnie, w których znajdziemy odpowiedni dla siebie rozmiar.

Lodowisko w Sopocie też już otwarteLodowisko miejskie w GdyniNa lodowisku miejskim w Gdyni przy ul. Józefa BemaMapka za jednorazowe wypożyczenie łyżew zapłacimy 10 zł. Oczywiście można też przyjść ze swoimi, więc gdyby zaszła potrzeba naostrzenia płóz, wówczas taka usługa kosztuje 5 zł od pary. Do tego możemy wynająć również kask za symboliczną złotówkę.

- Do dyspozycji mamy łyżwy od najmniejszych rozmiarów - 26 i 27, do największych - 49 dla dorosłych. Istnieje również możliwość wypożyczenia kasków oraz niedźwiadków do nauki jazdy na łyżwach. Serdecznie zapraszamy dzieci i najmłodszych, bo to do nich skierowana jest nasza gdyńska ślizgawka. Zachęcamy, by stawiać pierwsze kroki. Jeśli ktoś będzie bardziej wymagający, to może przyjść z własnymi łyżwami lub wypożyczyć je właśnie u nas. Posiadamy także punkt, w którym serwisujemy nasze łyżwy, ale również zapraszamy do tego klientów indywidualnych - mówi nam Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Lodowisko w Gdyni. Poznaj więcej informacjiJeśli chodzi o ceny użytkowania, wyglądają następująco: godzina jazdy dla młodzieży do lat 18, uczniów i studentów do lat 26 za okazaniem legitymacji oraz osób z orzeczeniem o niepełnosprawności kosztuje 5 zł. Seniorzy powyżej 65 lat zapłacą 8 zł. Dla wszystkich pozostałych obowiązuje cena 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę jazdy.

Ponadto dostępne są karnety na 11 wejść, a ich cennik jest zróżnicowany - analogicznie do grup wyróżnionych przy jednorazowych wejściówkach. Abonamenty kosztują odpowiednio: 45, 72 i 90 zł.

Lodowisko w Gdyni. Sprawdź grafik na najbliższe tygodnieŁyżwy hokejowe polecane są początkującym. Stawiając pierwsze kroki na lodzie zazwyczaj obawiamy się utraty równowagi. But ten skonstruowany jest tak, abyśmy czuli się jak najbardziej stabilnie. Łyżwy hokejowe zazwyczaj sięgają lekko za kostkę. Posiadają tez specjalne wzmocnienia na pięcie, dzięki czemu odpowiednio ochraniają ścięgno Achillesa.

Porównując je do figurówek zobaczymy, że są węższe i krótsze. Ułatwia to nam utrzymywanie kontroli nad każdym krokiem. Płoza hokejowa została wyprofilowana tak, aby umożliwić wykonywanie gwałtownych zakrętów. Jest ona także całkowicie gładka. Nie posiada ząbków, które znajdziemy w figurówkach. Mało doświadczeni łyżwiarze bardzo często się o nie potykają. Można zatem powiedzieć, że hokejówki są trochę bardziej bezpiecznym modelem.

Łyżwy figurowe są zdecydowanie cięższe niż hokejówki. Dzieje się tak dlatego, ponieważ but w tych łyżwach zazwyczaj wykonany jest z bardzo grubej skóry, a płoza również jest zdecydowanie grubsza. Wysoki but zdecydowanie lepiej jednak chroni kostkę, co ma ogromne znaczenie w momencie niespodziewanego upadku. Jak zapewne zauważyłeś, figurówki wymagają sporo sznurowania. Aby jednak przesadnie się z nim nie męczyć, wprowadzono do nich pewne udogodnienie.

W górnej części buta znajdują się specjalne zaczepy na sznurówki. Ułatwiają one ich poluzowanie, a tym samym wspomagają szybkie i sprawne zdjęcie, jak i założenie buta. Ze względu na kształt i wielkość płozy łyżwy te nie są zalecane początkującym. Ciężka i wyposażona w ząbki płoza może przeszkadzać niedoświadczonym łyżwiarzom. Łyżwy te zostały raczej stworzone dla osób, którym jazda nie sprawia już problemu i szukają w łyżwiarstwie czegoś więcej. Chodzi tu np. o taniec na lodzie lub inne akrobacje wykonywane na tym obszarze.


Lodowisko w hali OliviaPodobne ceny wynajmu obowiązują w hali OliviaMapka. Tutaj za wypożyczenie łyżew zapłacimy 10 zł, a kasku - 5 zł. Najmłodsi mogą także skorzystać z pingwinka do nauki jazdy w cenie 10 zł.

- Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy około 300 par łyżew w rozmiarach od numeru 25 do 39. Około 150 z nich są figurowymi, pozostałe to hokejowe. Mamy również regały, które odpowiadają za ich suszenie. Nawiew gorącego powietrza jest wdmuchiwany do środka łyżwy. W momencie, gdy jedne schną, wydawane są kolejne. Oprócz tego mamy instalację bakteriobójczą, którą włącza się, gdy wypożyczalnia jest zamknięta - mówi Tomasz Świetlik, były zawodnik i trener Stoczniowca Gdańsk. Obecnie zajmuje się konserwacją i naprawą łyżew w hali Olivia.

Lodowisko w hali Olivia. Komplet najważniejszych informacjiGodzinna sesja na małej tafli to koszt 20 zł. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni i z kawiarni. Ślizgawki będą czynne do końca marca 2022 roku.

Zobacz, jak wyglądał pierwszy dzień po otwarciu lodowiska w GdańskuLodowisko na placu Zebrań LudowychNa lodowisku na placu Zebrań LudowychMapka także nie powinniśmy mieć problemu z doborem odpowiednich łyżew. Tutaj za ich jednorazowy wynajem musimy zapłacić 12 zł. Nie trzeba martwić się o ich stan, ponieważ na miejscu jest również odpowiedni system suszenia i konserwacji. Tyle samo kosztuje usługa ostrzenia własnych.

- Do dyspozycji mamy około 300 par łyżew, zarówno figurowych, jak i hokejowych. Każdy powinien znaleźć odpowiednie dla siebie. Tym bardziej że rozmiarówka zaczyna się od numeru 25, a kończy na 49. Dzięki temu we wspólnej zabawie udział mogą brać nawet rodzice z dziećmi. Do dyspozycji są także darmowe kaski dla każdego. Nie trzeba się zatem obawiać o bezpieczeństwo - słyszymy od pracowników obiektu.

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych. Cennik, godziny otwarcie, wszystkie informacjeZa godzinne wejście na lodowisko trzeba zapłacić 15 zł. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 45 zł. Wstęp dla dzieci do lat 5 jest darmowy.
15:28 30 GRUDNIA 21

Oblężenie lodowiska w Sopocie (9 opinii)

Nie ostrzą łyżew, pomimo że piszą w trojmiasto.pl, że mają taką możliwość. Lodowisko poza tym oblegane bardzo dziś.
Nie ostrzą łyżew, pomimo że piszą w trojmiasto.pl, że mają taką możliwość. Lodowisko poza tym oblegane bardzo dziś.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane