• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lodowisko i karuzele w reprezentacyjnych miejscach Sopotu

jag.
20 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Lodowisko to niejedyna atrakcja Sopotu na świeżym powietrzu, z której można korzystać w okresie świąteczno-noworocznym. Lodowisko to niejedyna atrakcja Sopotu na świeżym powietrzu, z której można korzystać w okresie świąteczno-noworocznym.

W tym sezonie zimowym sztuczne lodowisko na skwerze Kuracyjnym nie jest jedyną atrakcją. Na placu Przyjaciół Sopotu przygotowane zostaną także trzy karuzele. Miłośnicy łyżew z lodowej tafli korzystać będą tak długo, jak pozwoli na to aura. Natomiast przejażdżki organizowane będą do 2 stycznia.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieLodowisko czy karuzela? Co wybierasz?

Lodowisko w Sopocie - cenySztuczne lodowisko w Sopocie reklamowane jest jako jedyna tafla w Polsce, z której jest widok na molo i Zatokę Gdańską. Tradycyjnie w sezonie zimowym stanęło na skwerze Kuracyjnym.

Jednorazowo z tafli może korzystać 100 osób. Bilet ulgowy kosztuje 8 zł, a normalny 12 zł. Posiadacze "Karty Sopockiej" zapłacą o 2 zł mniej. Istnieje także możliwość skorzystania z wypożyczalni łyżew (8 zł na jedną sesję jazdy), chodzika (10 zł za pół godziny) oraz ostrzenia łyżew (15 zł za sztukę).

Kiedy na łyżwy w Sopocie?Jeśli aura pozwoli, lodowisko będzie czynne codziennie. 60-minutowe sesje rozpoczynać się będą o godz.: 10, 11:30, 13, 14:30, 16, 17:30, 19 i 20:30.

Gdzie, kiedy i po ile na łyżwy w Gdyni?Jedynie w okresie świątecznym tafla będzie udostępniana według innego harmonogramu. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia lodowisko w ogóle będzie nieczynne.

Harmonogram funkcjonowania w wersji świątecznej
24.12 - do godziny 14,
25.12 - nieczynne,
26.12 - od godz. 10,
31.12 - do godz. 14:30,
1.01 - od godz. 16.


Karuzele na pl. Przyjaciół SopotuJednak w najbliższych dniach lodowisko nie będzie jedyną atrakcją Sopotu. Na placu Przyjaciół Sopotu już można korzystać z zabytkowej karuzeli. Powstała ona na przełomie XIX i XX wieku. Zagrała nawet w filmie - "Serce serduszko" Jana Jakuba Kolskiego.

Jednorazowy bilet kosztuje 5 zł, a karnet na trzy przejazdy - 12 zł. Posiadacze "Karty Sopockiej" zapłacą - odpowiednio - 2 i 5 zł.

Zobacz relację z otwarcia sezonu na lodowisku na placu Zebrań Ludowych22 grudnia na tym samym placu udostępnione zostaną dwie kolejne karuzele: "filiżanki" oraz kolejka, która jeździć będzie wokół choinki.

Karuzele czynne będą do 2 stycznia według następującego harmonogramu:

do 23 grudnia - w godz. 11-20,
24 grudnia - 11-15,
25-27 grudnia - 11-20,
28-30 grudnia - 12-21,
31 grudnia - 12-1,
1-2 stycznia - 12-21.

Można zatem będzie na karuzelach przywitać też Nowy Rok, gdyż będą one czynne w noc sylwestrową do godz. 1.

Jakie ceny ślizgawek w hali Olivia?Na placu Przyjaciół Sopotu funkcjonować będą do 2 stycznia trzy karuzele. Na placu Przyjaciół Sopotu funkcjonować będą do 2 stycznia trzy karuzele.
jag.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem: przybij piątkę Sołdkowi

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Forum

Najczęściej czytane