Lodowisko na placu Zebrań od 20 listopada. Dlaczego czasza nie jest biała?

Czaszy lodowiska przy placu Zebrań Ludowych daleko do śnieżnej bieli. Szarości to pyły, które wżerają się w jej warstwę ochronną, wymienianą co cztery lata. Najbliższa wymiana planowana jest za rok.
Czaszy lodowiska przy placu Zebrań Ludowych daleko do śnieżnej bieli. Szarości to pyły, które wżerają się w jej warstwę ochronną, wymienianą co cztery lata. Najbliższa wymiana planowana jest za rok. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Najpóźniej 20 listopada otwarte zostanie lodowisko przy placu Zebrań LudowychMapka. Tych, których popularny "balon" straszy brudną czaszą, uspokajamy. To nie efekt zaniedbań. - To pyły zebrane przez powłokę osłaniającą czaszę. Wymieniamy ją co cztery lata, nowa będzie za rok - wyjaśnia Piotr Chrzanowski, kierownik odpowiedzialnej za obiekt Sceny Muzycznej.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieCzy przeszkadza ci brudny dach lodowiska?

Zobacz wyniki (893)
Na placu Zebrań LudowychMapka trwają przygotowania do otwarcia lodowiska Sceny Muzycznej Gdańsk.

- Planujemy otwarcie najpóźniej 20 listopada, może nawet kilka dni wcześniej. Czasza już stoi, instalacja elektryczna jest przygotowana. Jesteśmy na etapie przygotowywania wewnętrznej infrastruktury, w tym szatni i całego zaplecza. Cennik jest jeszcze w trakcie ustalania, bo jest zależny od podwyżek ceny za energię. Koszt wstępu powinien nieznacznie wzrosnąć - przyznaje kierownik Piotr Chrzanowski.

Ślizgawka w hali Olivia już czynna. Sprawdź cenyTych, których martwi poszarzała czasza obiektu, uspokajamy. Choć wydaje się brudna, nie jest to efekt zaniedbania.

- Czasza była już czyszczona, ale uzyskanie czystej bieli nie jest niestety możliwe. To przez pyły zebrane przez powłokę osłaniającą czaszę. Wżerają się w jej strukturę. Czasza składa się z trzech warstw: ochronnej, termicznej i membrany głównej. Ta pierwsza gromadzi wszystkie pyły. Pamiętajmy, że blisko są tory tramwajowe, kolejowe oraz stocznia. Na tej folii ochronnej widzimy niestety to, co wdychamy z powietrzem. Wymiana zewnętrznej warstwy przeprowadzana jest co cztery lata, a jej koszt wynosi 60-70 tys. zł. Najbliższa wymiana planowana jest za rok - wyjaśnia Chrzanowski.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
warsztaty, zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 11:00 - 13:00
Gdańsk Wrzeszcz, Rozmaryn i bazylia warsztaty kulinarne
Seans relaksacyjny
Seans relaksacyjny
zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 17:30, 19:30
Gdynia, Hotel Quadrille Relais & Châte
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
impreza na orientację
lis 28
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk

Forum