wiadomości

Lodowisko przy molo gotowe do startu. Czeka na mrozy

Najnowszy artukuł na ten temat

Wodne atrakcje nad morzem i nie tylko

Na uruchomienie odkrytego lodowiska przy molo potrzeba przynajmniej czterech mroźnych dni bez opadów deszczu. Tak wyglądało lodowisko w poprzednich latach.
Na uruchomienie odkrytego lodowiska przy molo potrzeba przynajmniej czterech mroźnych dni bez opadów deszczu. Tak wyglądało lodowisko w poprzednich latach. fot. facebook.com/MiastoSopot

Jeśli będą cztery noce z rzędu z minusową temperaturą to lodowisko przy molo w Sopocie ruszy nawet w tym tygodniu. Na łyżwach będzie tam można jeździć przy oświetleniu i muzyce. Cena wstępu nie ulegnie zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem. Wyniesie 5 zł w tygodniu i 8 zł w weekendy oraz dni świąteczne. Nieco drożej będzie tylko w wypożyczalni sprzętu.Wolisz lodowiska kryte czy na świeżym powietrzu?

kryte 28%
na świeżym powietrzu 45%
bez różnicy 27%
zakończona Łącznie głosów: 143
Sztuczne lodowisko w Sopocie co roku mieści się na głównym placu skweru Kuracyjnego przy molo, w sąsiedztwie Domu Zdrojowego. Znajduje się pod gołym niebem, ma wymiary 35x18 m i jednorazowo może pomieścić ponad 100 osób. Sopocki obiekt jest wyjątkowy z uwagi na fakt, że jest to prawdopodobnie jedyny tego typu obiekt w Polsce z widokiem na morze.

PRZECZYTAJ O MIEJSKIM LODOWISKU W GDYNI

Malownicze położenie wiąże się z uzależnieniem od pogody - aby uruchomić lodowisko potrzeba przynajmniej czterech nocy z minusową temperaturą powietrza i bez opadów deszczu. Choć cała infrastruktura jest gotowa od ponad tygodnia, na start trzeba jeszcze poczekać.

- Przez Polskę przechodzi ciepły front, który powinniśmy pożegnać w nadchodzącym tygodniu. Jeśli tylko przyjdzie przymrozek, będziemy gotowi na uruchomienie obiektu. Koszt takiej konstrukcji łącznie z pracami konserwacyjnymi to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli będzie sprzyjała nam pogoda, lodowisko będzie funkcjonowało do pierwszej połowy marca. Tradycyjnie nie zabraknie na nim muzyki i wieczornego oświetlenia - mówi Macin Kulwas prezes Kąpielisk Morskich Sopot, które odpowiadają za obiekt.
LODOWISKO NA PLACU ZEBRAŃ LUDOWYCH W GDAŃSKU - CENY, GODZINY OTWARCIA

Ceny wejściówek na sopockie lodowisko będą utrzymane na poziomie z poprzedniego sezonu. To oznacza, że za wejście na lód zapłacimy 5 zł w tygodniu i 8 zł w weekendy oraz dni świąteczne. O złotówkę - z 7 na 8 zł podrożeją usługi dodatkowe jak ostrzenie łyżew oraz wypożyczenie łyżew lub kasku.

SPRAWDŹ ŚLIZGAWKI W HALI OLIVIA

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl