Lodowisko w Gdyni ma wznowić działalność w grudniu 2021 roku

Lodowisko w Gdyni ma wznowić działalność w grudniu tego roku.
Lodowisko w Gdyni ma wznowić działalność w grudniu tego roku. fot. Joanna Kurowska

Jest długo oczekiwana decyzja. Gdyńskie Centrum Sportu ma w grudniu uruchomić sztuczne lodowisko przy ul. Bema. W poprzednim sezonie zimowym obiekt nie działał z powodu pandemii. Teraz opóźnienie jest spowodowane toczącą się w bezpośrednim sąsiedztwie budową parkingu podziemnego.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieW sezonie 2020/21 sztuczne lodowisko w Gdyni nie zostało uruchomione z powodu pandemii. Teraz także jego otwarcie stanęło pod znakiem zapytania, ale z innego powodu. Decyzja, czy obiekt ruszy, czy też nie, była odkładana w czasie z uwagi na konieczność wytyczenia odpowiedniej drogi przeciwpożarowej. Niemal do ostatnich dni października monitorowano i analizowano sytuację związaną z budową parkingu podziemnego w bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska.

W trakcie tej budowy ulica prowadząca do lodowiska została bowiem rozebrana, a to ona pełniła właśnie funkcję drogi przeciwpożarowej. Nie można było wytyczyć szybko nowej, gdyż taki dojazd musi spełniać określone wymogi dotyczące nośności wozów strażackich.

Przypomnij sobie, jakie decyzje w sprawie lodowiska podjęto przed rokiemDlatego została opracowana dokumentacja techniczna, ale wykazała ona, że wytyczenie alternatywnej drogi dojazdowej od alei Piłsudskiego i przez bieżnię boiska wymagałoby zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę i wysokich nakładów finansowych.

Sprawdź, jak wygląda kwestia budowy nowego lodowiska w GdyniJednak do tego typu działań nie trzeba się odwoływać. Gdyńskie Centrum Sportu, które funkcję administratora obiektu pełni od września 2017 roku, kiedy to przejęło ją od Młodzieżowego Domu Kultury, ostatecznie zdecydowało, że lodowisko będzie otwarte.

Trzeba jednak poczekać do grudnia. Postęp prac przy budowie parkingu pozwolił zaplanować na listopad roboty związane z odtworzeniem wspomnianej drogi dojazdowej.

Czy wiesz, dlaczego czasza lodowiska nie jest biała?Wraz z przygotowaniem infrastruktury pod uruchomienie lodowiska podjęte zostaną również działania zmierzające do zaktualizowania cennika korzystania z tafli mającej wymiary 20 na 30 metrów oraz określenia zasad korzystania z lodowiska.

GCS przypomina, że w trakcie pełnych sezonów zimowych obiekt cieszył się dużym powodzeniem. Co roku przyjmował po około 25 tysięcy łyżwiarzy.

Poznaj ceny ślizgawki w hali Olivia na bieżący sezonObecnie w Trójmieście na łyżwach można jeździć tylko w hali "Olivia". W listopadzie ma ruszyć lodowisko na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
warsztaty, zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 11:00 - 13:00
Gdańsk Wrzeszcz, Rozmaryn i bazylia warsztaty kulinarne
Seans relaksacyjny
Seans relaksacyjny
zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 17:30, 19:30
Gdynia, Hotel Quadrille Relais & Châte
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
impreza na orientację
lis 28
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk

Forum