• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lotto Challenge Gdańsk nagrodzony. Trwają zgłoszenia. Sztafety na szczytny cel

Sebastian Zwiewka
21 grudnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Kolejna edycja Lotto Challenge Gdańsk odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Kolejna edycja Lotto Challenge Gdańsk odbędzie się w czerwcu 2022 roku.

18 i 19 czerwca 2022 r. odbędzie się Lotto Challenge Gdańsk. W głosowaniu zawodników i internautów impreza z 2021 r. została uznana za najlepszą na świecie w cyklu, który był rozgrywany w 27 krajach na 4 kontynentach. Trwają zgłoszenia do startu w nowej edycji, a do 31 grudnia obowiązują najniższe ceny wpisowego. Można też włączyć się do akcji charytatywnej. Za każdą sztafetę firmową, która dotrze do mety dystansu średniego, organizatorzy przeznaczą na rzecz hospicjum 112 zł. Celem jest 100 sztafet, aby zebrać 11 200 zł.Prezent pod choinkę. Podaruj vouchery dla aktywnychCzy trenujesz triathlon?

Lotto Challenge Gdańsk - najlepsza impreza na świecieLotto Challenge Gdańsk w roku debiutu w głosowaniu zawodników i internautów uzyskało prestiżowy tytuł Race of The Year 2021, czyli najlepsze zawody w roku 2021 spośród 33 imprez, rozgrywanych w 27 krajach na 4 kontynentach.

- Nagroda jest ukoronowaniem naszej prawie 10-letniej pracy przy organizacji triathlonu w Gdańsku, który dzięki wejściu do cyklu Challenge Family zyskał międzynarodową obsadę, a co za tym idzie - również międzynarodowy rozgłos. Bardzo się cieszę, że udało nam się uzyskać to prestiżowe wyróżnienie - powiedział Leszek Paszkowski.
Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu nagrodę odebrał razem z dyrektorem Lotto Challenge Gdańsk - Adamem Greczyło w Peguerze na Majorce podczas dorocznego spotkania dyrektorów Challenge Family.

- Ta nagroda to wyróżnienie dla wszystkich osób, które ciężko pracowały przez wiele miesięcy, aby ta impreza mogła się odbyć. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki naszemu partnerowi tytularnemu Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki Lotto, oraz miastu Gdańsk, które nam zaufało i pozwoliło zmienić gdański triathlon w Lotto Challenge Gdańsk. Dziękuję również wszystkim partnerom i sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że debiutancka impreza cyklu Challenge Family wyglądała właśnie tak. Wielkie podziękowanie dla zawodników i kibiców za wszystkie głosy oddane na nasze zawody - skomentował Greczyło.

Sztafeta Mistrzów w Challenge Triathlon Gdańsk. Sprawdź, kto wystartował>Wraca dystans olimpijski, trwają zgłoszenia dla zawodników indywidualnychEdycja 2022 planowana jest w dniach 18-19 czerwca. Do dyspozycji zawodników są trzy dystanse: Sprint i Olimpijski (1,5 km pływania - 40 km rowerem - 10 km biegu) - sobota oraz dystans średni (niedziela). Na każdym dystansie można wystartować indywidualnie lub w sztafecie, na dystansie średnim prowadzona będzie rywalizacja Sztafet Firmowych. Cały czas trwają zgłoszenia dla zawodników indywidualnych, a do 31 grudnia obowiązują najniższe ceny.

Pieniądze na rzecz HospicjumWielka akcja charytatywna i wielkie wydarzenie. Organizatorzy Lotto Challenge Gdańsk chcą zebrać pieniądze na szczytny cel - za każdą sztafetę firmową, która dotrze do mety dystansu średniego, organizatorzy przekażą na konto Pomorskiego Hospicjum dla dzieci 112 zł. Celem jest 100 sztafet, aby przekazać 11 200 zł. Dystans średni rozgrywany będzie w niedzielę, 19 czerwca 2022 r. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Każdy z uczestników sztafety pokona tylko jedną, wybraną dyscyplinę sportu.

Triathlon Gdańsk 2019 - zobacz- Pomysł tej rywalizacji nie jest nowy, podczas corocznego spotkania dyrektorów wszystkich wyścigów Challenge Family długo rozmawiałem z organizatorami zawodów w Roth. Tam każdego roku na pełnym dystansie startuje około 700 sztafet, a pakiety dla nich sprzedają się jeszcze szybciej niż pakiety dla zawodników indywidualnych. Firmy wręcz licytują możliwość zgłoszenia większej liczby sztafet. W pierwszym roku stawiamy sobie za cel zgromadzenie na starcie dystansu średniego 100 sztafet. Może na starcie uda nam się zgromadzić więcej, co spowoduje, że kwota będzie tylko większa - powiedział Adam Greczyło, dyrektor zawodów.
Współpraca pomiędzy Pomorskim Hospicjum dla Dzieci a Lotto Challenge Gdańsk rozpoczęła się już przy edycji imprezy w 2021 r. Wówczas odbył się wyścig na hulajnogach po gdańskim molo, gdzie przepustką do startu była wpłata do puszki. Całe wydarzenie prowadzili członkowie kabaretu Limo - czyli Abelard Giza, Szymon JachimekWojciech Tremiszewski.

Wydarzenia

Lotto Challenge Gdańsk (6 opinii)

180 - 1000 zł
bieg

Opinie (7)

 • (1)

  Po prostu swoją krwawicę dla tcyh dzieci oddają.

  Albo i nie. Sto sztafet po 250EUR (minimum, do 325) to jakieś 120k złotych, łaskawcy przekażą 10k. O ile tyle będzie, jeśli będzie tyle co w tym roku to wyjdzie 2 tysie.

  To dla imprezy z budżetem przynajmniej 500k (dolny szacunek na podstawie liczby zawodników '21 razy opłata, bez sponsoringu) to trochę nie przystoi.

  Rzućmy jakieś grosze dzieciom z hospicjum, będzie robiony pi-ar.

  • 3 3

  • To nie WOŚP

   Impreza triathlonowa to nie WOŚP, mylisz pojęcia, środki od uczestników służą na organizację wydarzenia... a organizator dodatkowo wygospodaruje środki na hospicjum dla dzieci, czy to coś złego że to hejtujesz? Ile imprez w których startowałeś przekazało środki na jakikolwiek cel charytatywny?

   • 1 0

 • Lepiej było kiedy impreza nosiła nazwę Triathlon Gdańsk (2)

  i odbywała się na dystansie Olimpijskim. Teraz to tylko komercja... a nie dobra lokalna impreza

  • 4 2

  • mylisz się. impreza jest charytatywna i przede wszystkim służy pomocy dzieciom ;)

   • 0 3

  • Olimpijka wraca

   Przecież dystans olimpijski wraca w roku 2022 i to za 45 EUR a nie jak w Gdyni sprint za 250 złotych...

   • 0 0

 • (1)

  Startowałem w paru triathlonach i istotnie muszę przyznać, że Gdański Challenge zrobił na mnie spore pozytywne wrażenie. Szacunek dla organizatorów.

  • 1 1

  • Zapomniałeś się podpisać - "organizator" :-D

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Lindy Hop od podstaw | intensywne warsztaty

120 zł
warsztaty, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Tajemnice Gdańska - Rezydencje gdańskiej elity. Spacer rowerowy

35 zł
wykład / prezentacja, spotkanie, spacer

Harpuś - z mapą do Mikoszewa!

25 zł
bieg, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane