• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Łyżwiarki synchroniczne z Gdańska jadą do USA na najważniejszy turniej sezonu

Mikołaj Pachniewski
27 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (27)

Łyżwiarki synchroniczne z formacji IceFire Senior w dniach 30 marca-1 kwietnia w amerykańskim Lake Placid będą walczyć w mistrzostwach świata. Dla gdańskiej formacji to drugi w historii start w najważniejszej imprezie tej dyscypliny sportowej. Celem będzie miejsce w okolicach pierwszej 10. Darmowa transmisja internetowa rozpocznie się o północy w nocy z piątku na niedzielę.Oglądaj darmową transmisję internetowąŁyżwiarki synchroniczne z klubu Iceskater po raz drugi w historii wystąpią w mistrzostwach świata seniorek. Gdańszczanki w dniach 30 marca-1 kwietnia w legendarnym, amerykańskim Lake Placid w stanie Nowy Jork rywalizować będą w gronie 23 zespołów o miano najlepszego na świecie. To najważniejsze zawody w sezonie. Pierwszy raz reprezentantki Iceskater wzięły udział w czempionacie w 2022 roku w Kanadzie i zajęły 16. miejsce. Teraz celują w poprawę tamtego wyniku.

- Chcemy poprawić wynik z poprzedniego roku. Nie będzie o to łatwo, bo będziemy się mierzyć z przedstawicielkami federacji, które mają bardzo duże doświadczenie w tej dyscyplinie sportu. Chcemy zbliżyć się do miejsca w pierwszej 10. i zaprezentować się lepiej niż w 2022 roku. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to powinno nam się to udać - mówi nam Marcin Międlarz, założyciel i trener klubu Iceskater.

Przeczytaj o imprezie łyżwiarstwa synchronicznego, która odbyła się w hali OliviaPrzedstawicielki formacji IceFire Senior, by mieć możliwość startu w mistrzostwach świata, musiały wypełnić minimum kwalifikacyjne, ustalane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, udało się to wypełnić i tym samym uzyskać jedyną przepustkę na imprezę jako reprezentacja Polski.

Zobacz, jak prezentują się zawodniczki IceFire Senior

W ramach MŚ, przedstawicielki 20-osobowego zespołu wykonają dwa przejazdy. Jeden z nich to program dowolny, a drugi krótki. Reprezentantki Polski w amerykańskim miasteczku, które dwukrotnie gościło zimowe igrzyska olimpijskie, wykonają sprawdzone już układy. Na treningach zostały one dopracowane do perfekcji i mają dać upragniony sukces.

- Programy przygotowuje się na cały sezon, stąd są to już układy sprawdzone na zawodach i poprawiane w międzyczasie. Dlatego na każdych zawodach mogą wyglądać trochę inaczej, ale są to raczej techniczne poprawki. Muzyka i kompozycja się jednak nie zmieniają - wyjaśnia trener klubu.

Zobacz, jak wyglądał ostatni trening łyżwiarek przed wylotem do USA

Wyjazd będzie także okazją do zwiedzenia części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Łyżwiarki wraz ze sztabem trenerskim do USA wyruszą we wtorek, 28 marca, by wziąć udział w treningach nieoficjalnych i oficjalnych. Wyjazd nie ogranicza się jednak tylko do zawodów. Po imprezie planują pozostać tam kilka dni, by mieć możliwość zobaczenia tamtejszej kultury.

- Z racji tego, że następne mistrzostwa świata poza Europą rozgrywane będą dopiero za kilka lat to skorzystamy z okazji, by zostać tam kilka dni i pozwiedzać - kończy.

Przeczytaj o Julii Hajskiej z IceFire, która była bohaterką cyklu Sport TalentŁyżwiarstwo synchroniczne nie jest sportem olimpijskim, z tego powodu nie jest w pełni dofinansowywane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z tego względu klub poszukiwał finansowania na wyjazd do Lake Placid z różnych źródeł. Koszt takiego wyjazdu to wiele tysięcy złotych. Część tych kosztów musiały ponieść same zawodniczki, które uruchomiły także internetową zrzutkę. Wszyscy chętni mogą wspomóc łyżwiarki pod tym linkiem.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (27)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem: przybij piątkę Sołdkowi

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Forum

Najczęściej czytane