• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTB Pomerania Maraton, Łęczyce 2018

Drugi etap cyklu MTB Pomerania Maraton odbędzie się na zupełnie nowej trasie i w nowej miejscowości, a dokładniej na terenie Gminy Łęczyce. Start zawodów zaplanowany jest na sobotę 7 kwietnia, a na zawodników czekają trzy różne dystanse: Speed, Mega oraz Junior dla dzieci i młodzieży. Najkrótsza z tras czyli Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 16 lat), a na dystansie Mega mogą ścigać się osoby, które ukończyły 18 lat. Kolejny raz poza wyścigiem głównym odbędą się również zawody dla dzieci, czyli MTB Pomerania Junior, skierowane dla najmłodszych w wieku od 3 do 15 lat.

Co istotne, organizator przewidział także zniżki dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich

Kalendarz MTB Pomerania Maraton 2018:

1. MTB Pomerania Luzino - 24 marzec 2018 (sobota)
2. MTB Pomerania Łęczyce - 7 kwietnia 2018 (sobota)
3. MTB Pomerania Festiwal Puck - 12 i 13 maja (sobota, niedziela)
4. MTB Pomerania Kolbudy - 20 maja (niedziela)
5. MTB Pomerania Władysławowo - 10 czerwca (niedziela)

Informacje o edycji w Gminie Łęczyce:

-Biuro zawodów:
Bożepole Wielkie, Park Wiejski, ul. Osiedlowa 38 (kliknij i zobacz jak tam dojechać)

Trasy:

>>> Speed - 30 km,
>>> Mega - 60 km,
>>> Junior - od 500 m do 3 km

W czasie drugiego etapu MTB Pomerania Maraton w Łęczycach na zawodników ponownie będą czekać dwa rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 30 km i jedna pętla, jako dystans idealny dla początkujących oraz tych, którzy lubią szybkie, interwałowe trasy. Podobnie
Trasa zostanie wyznaczone przez ciekawe, pagórkowate tereny Gminy Łęczyce. Można spodziewać się kilku krótkich, wymagających podjazdów, jak również kilku technicznych odcinków. Nie zabraknie zjazdów dla tych, którzy chcą poczuć lekki dreszczyk adrenaliny.

Dystans Mega to dwie pętle i dwukrotna ilość podjazdów i równie mocnych zjazdów. Na każdym dystansie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, a zaliczać będą się do niej cztery najlepsze starty danego uczestnika.

MTB Pomerania Łęczyce to etap drugi, więc każdy ma szansę na poprawienie swoich rezultatów z Luzina, zaliczanych do klasyfikacji generalnej.
Niebawem na stronie organizatora pojawi się mapa trasy i ślad gps do ściągnięcia

Trasa Junior:

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 15 lat. Kategorie Junior będą podzielone w następujący sposób: 3 - 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-15 lat. Dzieci w wieku do lat 7 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem. Zapisy dla zawodów Junior odbywać się będą tylko w dniu imprezy, bezpośrednio w biurze zawodów Dzieci do lat 10 mogą wystartować bez żadnych opłat, a wpisowe dla dzieci 11-15 lat wyniesie 20zł. Zapisy dla uczestników na dystanse Speed i Mega będą dostępne od pierwszych dni stycznia, za pośrednictwem strony internetowej organizatora.

Dodatkową zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu będą również konkursy i atrakcje dla uczestników, jak również specjalna strefa chill, w której można odpocząć po wyścigu i zjeść pełnowartościowy, zbilansowany posiłek regeneracyjny.

Chcesz wziąć udział w imprezie?

>>>Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

>>> Zapoznaj się z Regulaminem

Organizator:

Marek Wróbel / Race Evolution
>>> MTB Pomerania / strona główna
>>> MTB Pomerania / edycja 2: Łęczyce
strona MTB Pomerania na Facebook'u
Mail: kontakt@mtbpomerania.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty:

-do 60 dni przed zawodami – 50 zł
-do 10 dni przed zawodami – 60 zł
-do 2 dni przed zawodami – 70 zł
-w dniu startu w biurze zawodów – 80 zł

-pojedynczy start osoby w wieku do 18 lat na trasie Speed – 50 zł
-pojedynczy start osoby w wieku od 65 lat na dowolnej trasie – 50 zł

>>>szczegóły opłat na stronie organizatora w Sferze Uczestnika

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl