• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTB Pomerania Maraton, Luzino 2019

Przed nami trzecia odsłona cyklu maratonów rowerowych MTB Pomerania Maraton 2019. W najbliższym sezonie będzie można ścigać się aż w sześciu edycjach, kończąc dwudniowym finałem, w skład którego wchodzić będzie czasówka i maraton. Pierwsza edycja wyścigu startuje już w niedzielę, 24 marca 2019 r. w Luzinie.

Relacja z imprezy

Jakie trasy i dla kogo?

W każdej z edycji, na zawodników czekają dwa główne dystanse: Speed, Mega. Dla dzieci i młodzieży od 3 do 14 lat przeznaczony jest dystans Junior. Nowością na wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie Pomerania Sports będzie Rajd Rodzinny, czyli spokojna około 20 kilometrowa trasa dla wszystkich. Najkrótsza z tras czyli trasa Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 15 lat), z kolei na dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli co najmniej 18 lat.

Informacje o najbliższej edycji:

-Biuro zawodów:
Luzino, Hala GOSRiT, ul. Adama Mickiewicza 22 (kliknij i zobacz jak tam dojechać)

Trasy:

>>> Speed - 30 km,
>>> Mega - 60 km,
>>> Junior - od 500 m do 5 km,
>>> Rajd Rodzinny - 20 km.

W Luzinie dla uczestników będą dostępne 2 główne rodzaje dystansów. Start zawodów będzie zlokalizowany przed halą sportową GOSRiT Luzino. Trasa Speed to łącznie 30 km i krótsza pętla, jako dystans idealny dla początkujących oraz tych, którzy lubią szybkie, interwałowe trasy. Podobnie jak rok temu, trasa będzie prowadzić przez malownicze tereny Nadleśnictwa Strzebielino, chociaż jak zapewnia organizator, zostanie zmodyfikowana i będzie można spodziewać się kilku krótkich, sztywnych podjazdów i urokliwych, nieodkrytych jeszcze przez wielu turystów, krajobrazów w pradolinie rzeki Łeby.

Dystans Mega to nieco ponad 60 km i dłuższa pętla, która zaskoczy uczestników większą ilością przewyższeń, a szczególnie podjazdem pod drugi pod względem wysokości szczyt na Pomorzu, czyli Jelenią Górę. Na końcówce trasy planowane jest wprowadzenie odcinka XC, który będzie przechodził przez pobliską żwirownię.

Klasyfikacja Generalna cyklu MTB Pomerania Maraton:
Na każdym dystansie (Speed, Mega) będzie prowadzona klasyfikacja generalna, a zaliczać się będzie do niej 5 najlepszych startów z 7 możliwych (6 maratonów + 1 jazda indywidualna na czas). Na trójkę zwycięzców na każdym dystansie będą czekać sowite nagrody.

>>>Zobacz na mapie Trasy MTB Pomerania Luzino i pobierz ślad GPS

Trasa Junior:

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 14 lat. Kategorie Junior będą podzielone w następujący sposób: rowerki biegowe , kat. do lat 8. , 9-11 lat, 12-14 lat.
Dzieci w wieku do lat 8 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem. Zapisy dla zawodów Junior odbywać się będą online oraz w dniu imprezy, ale każdy rodzic jest zobowiązany do podpisania oświadczenia i odbioru pakietu startowego bezpośrednio w biurze zawodów.
Dzieci w kat. rowerki biegowe mogą wystartować bez żadnych opłat, a wpisowe dla reszty kategorii wyniesie 10zł.

Dodatkową zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu będą również konkursy, atrakcje i, losowanie nagród podczas zakończenia zawodów, jak również specjalna strefa chill, w której można odpocząć po wyścigu i zjeść pełnowartościowy, zbilansowany posiłek regeneracyjny.

Chcesz wziąć udział w imprezie?

>>>Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

>>> Zapoznaj się z Regulaminem
Zobacz filmy z każdej edycji w 2018 roku:
Video MTB Pomerania Maraton

Zobacz nasze relacje z ubiegłego sezonu:

1) Relacja z MTB Pomerania /Luzino (premiera cyklu)
2) Relacja z MTB Pomerania /Władysławowo (finały cyklu)Organizator:

Stowarzyszenie Pomerania Sports
>>> Pomerania Sports strona główna
>>> MTB Pomerania / edycja 1: Luzino
strona MTB Pomerania na Facebook'u
Mail: kontakt@mtbpomerania.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50-100 zł
 • Bilet ulgowy
  10-50 zł
Opłaty:

-50 zł - do 31 grudnia 2018r.,
-60 zł do 60 dni przed zawodami ,
-70 zł do 30 dni przed zawodami ,
-80 zł do 2 dni przed zawodami,
-100 zł - w dniu startu w biurze zawodów

-50 zł- pojedynczy start osoby w wieku do 18 lat na trasie Speed
-50 zł- pojedynczy start osoby w wieku od 65 lat na dowolnej trasie

Wpisowe na I edycję - zawody dla dzieci , trasa Junior

-za darmo - rowerki biegowe
-10 zł -kat. do lat 8 oraz kat. 9-14 lat

Wpisowe na I edycję - Rajd Rodzinny

-za darmo - osoba niepełnoletnia
-20 zł - osoba pełnoletnia

- Szczegóły opłat na stronie organizatora

Rabaty

Podobnie jak rok temu, organizator dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich przewiduje tańsze wpisowe, które będzie dostępne również dla zadeklarowanych uczestników wszystkich tegorocznych edycji.

- Szczegółowe informacje na w zakładce Strefa Uczestnika

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl