• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maraton MTB Morpol Bike Challenge

W niedzielę 10 kwietnia w Łysomiczkach, w powiecie słupskim odbędzie się maraton MTB. Pierwszy raz organizowany przez Klub Kolarski Morpol Racing Team. Trasa maratonu poprowadzona zostanie przez leśne tereny Nadleśnictwa Leśny Dwór oraz Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Do wyboru są dwie trasy: mini, na dystansie 25 km i mega na dystansie 50 km. Prócz tego organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi na 7 km paradę rowerową.

>>> ZAPISY poprzez formularz elektroniczny

mat. prasowe


Opis trasy maratonu MTB:

Teren maratonu został ukształtowany w okresie topnienia północnoatlantyckiego lądolodu, co przyczyniło się do bogactwa form krajobrazu i znacznego zróżnicowania wysokościowego terenu, dzięki temu trasa usatysfakcjonuje najbardziej wymagających kolarzy górskich.

Miejsce startu ulokowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Słupi. Na co dzień służy jako pole biwakowe i przystań kajakowa. Urokliwy teren wyposażony jest w kilka wiat, stołów, oraz plac zabaw dla dzieci. Nieopodal, tuż za mostem znajduje się głaz upamiętniający spływ rzeką Słupią w roku 1969 - abp Karola Wojtyły. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się budynek Nadleśnictwa Leśny Dwór i otaczające go arboretum. Start zlokalizowany jest na wysokości ok. 20 m n.p.m., następnie wznosi się przez płyty betonowe "jumbo" oraz drogi i dukty leśne i piaskowe do 5 km gdzie zlokalizowana jest potocznie zwana "Góra Wisielców" na wysokości 135 m n.p.m. Stąd rowerzyści pokonają bardzo szybki zjazd po płytach. Od 5km do 13km trasa jest interwałowa prowadzona wśród zbiorowisk leśnych boru sosnowego i mieszanego. Wśród trasy maratonu zauważyć można liczne wiszące torfowiska źródliskowe, powstałe na krawędzi dolin, gdzie woda gruntowa wypływa na powierzchnię w postaci źródła. Ważnym elementem krajobrazu trasy są strumyki i jeziora o różnej wielkości, kształcie i pochodzeniu, często są siedliskiem bobrów. Po ok. 13 km trasa prowadzi przez grząską łąkę, która przecina rzeczka Brodek. Przez rzekę można przejechać tylko wąską kładką, więc zachęcamy do rozwagi w tym miejscu. Na ok. 14 km przekraczamy rzekę Słupię przez most tuż obok zabytkowej elektrowni wodnej Strzegomino, wybudowanej w 1924 roku. Od 15 km do 18 km trasa prowadzi szeroką leśną ubitą drogą wzdłuż jeziora Krzynia, która jest częścią "Szlaku Elektrowni Wodnych". Następnie trasa przecina rzekę Słupię jeszcze raz w miejscowości Krzynia, gdzie znajduje się kolejna elektrownia wodna wybudowana w 1925 i stanowi najniższy stopień wodny kaskady rzeki. W Krzyni znajduję się również podjazd wyłożony betonowymi płytami, w najtrudniejszym momencie ma nachylenie nawet ok. 15%. Tuż przed metą na ok. 22 km jest jeszcze jeden techniczny leśny podjazd, z nachyleniem ok. 17%.

Maraton Marpol Bike Challange to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z kolarstwem, na poczucie specyficznej atmosfery zarezerwowanej głównie dla "zakręconych" pasjonatów dwóch kółek. Na całej trasie nie ma asfaltowych dróg oprócz startu i mety. W większości to szerokie szutry i drogi leśne. Podłoże wszędzie jest twarde z wyjątkiem łąki. Poza kilkoma partiami singli wszędzie jest szeroko i da się wyprzedzać. Trasa jest bardzo interwałowa, przez co dość wymagająca i na pewno najlepsi będą mieli gdzie powalczyć o najwyższe lokaty. Zarazem jest jednak bezpieczna i przygotowana tak, by przeciętny turysta rowerowy pokonał dystans jednej pętli - satysfakcja gwarantowana. Organizatorzy proszą jednak o zachowanie ostrożności na początku wyścigu, podczas przejazdu przez kładkę na rzece Brodek, podczas przejazdu przez Krzynię oraz na zjazdach.

mat. prasowe


Program imprezy:

godz. 8.00 - 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów,
godz. 10.40 - 11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (wszystkie dystanse),
godz. 11.00 - start Maratonu na dystansie Mega,
godz. 11.10 - start Maratonu na dystansie Mini,
godz. 14.00-16.00 - dekoracje zwycięzców

Świadczenia dla zawodników:

Uczestnicy Morpol Bike Challenge w ramach wpisowego otrzymują:

- w pakiecie startowym żel lub baton, koszulka
- numer startowy z chipem na dystansie Mega i Mini,
- prawo do korzystania z bufetów na trasie (napoje, owoce, słodycze, itp.),
- posiłek regeneracyjny po maratonie,
- pomiar czasu,
- oznaczone trasy,
- zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
- nagrody finansowe dla zwycięzców,
- loterię nagród po maratonie.
- medal po ukończeniu maratonu

>>> Zapoznaj się z pełnym regulaminem imprezy

Organizator:

WWW: Morpol Racing Team
Profil imprezy na Facebooku

Kontakt:
Rafał (trasa, objazd trasy) rafal@morpolracingteam.pl, +48 695 363 440
Adrian (kwestie organizacyjne, zapisy) bikechallenge@morpolracingteam.pl, + 48 536 134 685

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty:

1. Dystans Mega:
-50 zł – płatne do 4 kwietnia 2016 (decyduje data księgowania wpłat na koncie organizatora),
-60 zł – płatne po 4 kwietnia 2016 w biurze zawodów w dniu startu w godz. 8.00 - 10.30 (w gotówce).

2. Dystans Mini:
-40 zł – płatne do 4 kwietnia 2016 (decyduje data księgowania wpłat na koncie organizatora),
-50 zł – płatne po 4 kwietnia 2016 w biurze zawodów w dniu startu w godz. 8.00 - 10.30 (w gotówce).

3. Parada rodzinna:
-10 zł. Parada rodzinna ma charakter rekreacyjny i mogą w niej uczestniczyć rodziny z dziećmi.

Zniżki:
Zniżki przysługują zgłoszeniom klubowym. Opłata obniżona zostanie o 10 zł na każdym dystansie przy zgłoszeniu minimum 5 osób (zgłoszenie nie obejmuje rejestracji w dniu zawodów ). Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie listy zawodników na adres mailowy organizatora: bikechallenge@morpolracingteam.pl

Opinie 1 zablokowana

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl