• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - Wrotkarska zabawa dla każdego!

27 sierpnia odbędzie się XII edycja wrotkarskiego Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Rywalizacji na dystansie maratonu będą towarzyszyć półmaraton oraz wyścig fitness na 10km. Poza sportowymi zmaganiami na uczestników imprezy będą czekać szkółki wrotkarskie, targi sprzętu wrotkarskiego oraz zbiórka charytatywna.

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to impreza wrotkarska, która odbywa się od 2009 r. i przyciąga najlepszych zawodników z kraju i za granicy. Głównym punktem będą zmagania na dystansie 42 km w ramach których odbywają się Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej, co gwarantuje udział najlepszych polskich zawodników. Poza tym organizatorzy zaplanowali wyścig na dystansie półmaratonu oraz wyścig na dystansie fitness ( 10 km), dla osób chcących pierwszy raz sprawdzić się w sportowej rywalizacji na rolkach, a także zawody dla dzieci na krótkich dystansach.

Poza zmaganiami wrotkarzy, organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji. Na Fanów jazdy na rolkach czekać będzie EXPO, na którym będzie można zaopatrzyć się między innymi w nowe kółka, łożyska i akcesoria wrotkarskie, stroje sportowe. Na osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z rolkami czekać będzie szkółka przygotowana przez firmę ROLL4ALL. W programie przewidziane są zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla osób które jeszcze nie posiadają własnego sprzętu, będzie możliwość wypożyczenia rolek.

Ważną częścią Maratonu Sierpniowego jest akcja "Solidarni dla Was", w ramach, której zbierane są środki na cele charytatywne. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest hasło "Pomaganie dodaje skrzydeł " , której celem będzie wsparcie Fundacji prowadzącej gdańskie Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2017)


Lokalizacja
Zawody odbędą się na terenach MTG Amber Expo Gdańsk. Trasa maratonu wiedzie ul. Żaglowa i Marynarki Polskiej. Zawody dla dzieci, szkółki wrotkarskie oraz warsztaty wrotkarskie prowadzone przez najlepszych światowych zawodników w jeździe szybkiej na rolkach, odbędą się na terenach parkingowych stadionu Energa Gdańsk od ul. Żaglowej.

Trasa
Trasa


Zapisy/Wpisowe:
Zapisy na wszystkie wyścigi już trwają. Rejestracji można dokonać przez Internet na stronie w terminie do 20.08.22. lub w biurze zawodów 27 sierpnia o ile nie zostanie wyczerpany limit miejsc.

Program imprezy:
27.08.2022. (sobota)

8:00 - 14:30 - Biuro Zawodów - rejestracja zawodników
8:30 - 9:30 - rozgrzewka dla dzieci
9:00 - 17:00 - Szkółka wrotkarska Roll4All i Powerslide
10:00 - 12:00 - Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci
13:00 - 13:45 - Ceremonia dekoracji dzieci
14:00 - Start dystans Fitness
15:15 - Start główny - MARATON, PÓŁMARATON
18:00 - Ceremonia dekoracji - MTG Amber Expo
20.00 - Zakończenie zawodów

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  200 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł
 • Przedsprzedaż
  130 - 160 zł
Maraton, półmaraton, dystans fitness
– 130,00 zł podczas rejestracji do 31.07.22.
- 160,00 zł podczas rejestracji w dniach 1-20.08.22.
- 200,00 zł – podczas rejestracji w dniu zawodów
Zawody dla dzieci
– 30,00 zł, bez względu na termin rejestracji ( do wyczerpania limitu 150 od. )
gru 10-11

sobota - niedziela, godz. 08:00 - 20:00

Wstęp wolny

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl