• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maraton rowerowy Żuławy Wkoło 2018 (3 opinie)

 • niedziela, 23 września 2018, godz. 7:00 - 15:00
 • Lokalizacja
  Nowy dwór gdański, teren Żuławskiego Parku Historycznego
 • Bilety
  150,
  ulgowy 105
  , w przedsprzedaży  85
  Informacje o biletach  »

Żuławy Wkoło, to maraton rowerowy, który w podtytule nosi nazwę: "Cykliczna depresja". Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem imprezy jest miasto Nowy Dwór Gdański. Start i meta, a także biuro startowe znajdują się na terenie Żuławskiego Parku Historycznego, przy ul. Kopernika 17. Malownicza trasa wzdłuż Wisły, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa z pewnością dostarczy uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Do wyboru jest jedna spośród trzech tras: 55, 75 lub 140 km. Start imprezy już w niedzielę, 23 września 2018 r.

Relacja z imprezy

NOWOŚĆ: Żuławy w Kółko, dla dzieci i rodzin w terenie

Żuławy w Kółko to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego Żuławy Wkoło. Spe-cjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po gruntowych drogach, spokojnie i wygodnie. Trasa zapla-nowana jest tak, by każde dziecko powyżej 8 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką in-struktora bądź w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego. Młodsze dzieci też mogą wziąć udział w rajdzie, ale organizator zaleca by trasę pokonały w foteliku, przyczepce do przewozu dzie-ci, bądź sztywnym holu. Dziecko można powierzyć organizatorom już od godz. 8:00, a odebrać po 14:00. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy.Rowerowej.3miasto.

ŻUŁAWY WKOŁO:

Trasy:

Trasy Maratonu przebiegać będą przez najbardziej malownicze rejony Żuław Wiślanych. Pośród wspaniałych krajobrazów i dalekich horyzontów każdy będzie mógł powalczyć z depresją. Kolarze często przejeżdżać będą tuż obok interesujących budowli hydrotechnicznych, pięknych, zabytko-wych domów podcieniowych i obiektów architektury sakralnej. Żuławy Wiślane słyną również z niezwykłych w naszej części Europy mennonickich cmentarzy, młynów i wiatraków.

-Dystans: 55 km, zobacz mapę i trasę
-Dystans: 75 km: zobacz mapę i trasę
-Dystans: 140 km: zobacz mapę i trasę

Rosnąca z roku na rok frekwencja Żuławy Wkoło świadczy o tym, że impreza trafia w gust kolarzy i doskonale koresponduje z najlepszymi trendami sportowymi i towarzyskimi. Żuławy Wkoło to także jedyny w Polsce maraton, podczas którego każdy uczestnik będzie miał okazję kilkakrotnie pokonać depresję, natomiast na śmiałków, którzy zmierzą się z długim i średnim dystansem czeka prawdziwe Piekło!

Formuła Maratonu Żuławy Wkoło 2018:

Unikatowa formuła maratonu sprawia, że każdy jest zwycięzcą. Organizator nie przewiduje wyła-niania tryumfatorów poszczególnych dystansów czy kategorii. Każdy uczestnik startuje dla siebie, po to by zmierzyć się z własnym wyzwaniem, dystansem, pokonać słabości i wyzwolić endorfiny. Ci cykliści, którzy startują po raz kolejny mogą powiększyć dystans bądź poprawić czas z zeszłego roku. Na mecie na każdego uczestnika czeka medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

Żuławy Wkoło mają sportowo-towarzyski charakter. Trasy i dystanse są jednak odpowiednio do-brane, tak, że zarówno wytrawny sportowiec, jak też osoba, która pierwszy raz wystartuje w mara-tonie znajdą dla siebie przestrzeń do pełnej realizacji swoich kolarskich zamierzeń. Wystartować może każdy dopasowując dystans i tempo jazdy do swoich możliwości - można jechać na rowerze szosowym, turystycznym, górskim, leżącym... i na innych.

Regionalne bufety z domowymi specjałami:

Na koniec warto wspomnieć również o regionalnych bufetach z domowymi specjałami przygoto-wywanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. W tych miejscach czekają uczestników pokusy, po-ważne dylematy i rozterki: walczyć o wynik czy rozkoszować się racząc podniebienie... W każdym razie niezależnie od gustów kulinarnych i kolarskich 24 września dołączając do Żuławy Wkoło wspaniałą atmosferę macie zagwarantowaną!

Maraton Żuławy Wkoło, czyli rower, piękne krajobrazy, lokalna kuchnia i masa niezapomnianych wrażeńBiuro startowe:

Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17 (teren Żuławskiego Parku Historycznego)
Biuro startowe czynne w przeddzień imprezy w godz. od 17.00 do 20.00 oraz w dniu imprezy od 6.30 do 9.30.

Zapoznaj się z pełnym regulaminem imprezy

Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
Strona internetowa Żu-ławyWkoło.pl
>>>Aktualności na Facebooku
Andrzej Gołębiowski,
Tel. +48 501 193 646
mail: andrzej@golebiowski.info

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  150 zł
 • Bilet ulgowy
  105 zł
 • Przedsprzedaż
  85 zł
Opłaty:

- 85 zł - przelew do 10 sierpnia 2018 r.
-105 zł - przelew po 10 sierpnia 2018 r.
-150 zł - gotówka na starcie

Wpisowe obejmuje:

-numer startowy
-pomiar czasu
-bufety (napoje zimne i ciepłe, posiłki regeneracyjne)
-eskortę pilota
-zabezpieczenie medyczne
-serwis rowerowy
-medal pamiątkowy lub inne trofeum
-dyplom ukończenia
-ciepły posiłek na mecie
-masaż powysiłkowy

Zapoznaj się ze szczegółami opłat

Zgłoszenia:

->>>Nie czekaj dłużej, zarejestruj się już dziś!

Opinie (3)

 • (1)

  150 zł.....buhahahahah

  • 5 1

  • Przecież powinni dopłacać za wzięcie udziału.

   • 0 0

 • Do wyboru jest jedna spośród trzech tras:

  77km, 100km, 135km

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl