• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Marek Hejnowski startuje w triathlonie dla zmarłego syna. Marzy o Ironmanie

Mikołaj Pachniewski
17 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Marek Hejnowski (w środku) wraz z Moniką Bojarczuk - kierownik biura Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci (po lewej) i Anną Synakiewicz - lekarz i biegaczką sztafety (po prawej). Marek Hejnowski (w środku) wraz z Moniką Bojarczuk - kierownik biura Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci (po lewej) i Anną Synakiewicz - lekarz i biegaczką sztafety (po prawej).

Marek Hejnowski to budowlaniec, który startuje w triathlonowych sztafetach. Pływać zaczął po śmierci syna - Krzysia. Teraz jest on dla niego motywacją. W czerwcu 50-latka czeka szczególny start.Czy zdarza ci się startować w zawodach w kontretnej intencji?

Marek Hejnowski to niespełna 50-letni mieszkaniec Gdańska, który pracę zawodową łączy z amatorskim uprawianiem sportu. Jego sportowa przygoda nie rozpoczęła się jednak w prozaiczny sposób. Nasz rozmówca zaczął trenować po wielkiej tragedii, która spotkała jego rodzinę.

- Moja przygoda ze sportem zaczęła się, gdy mój syn chorował, a dokładniej po jego śmierci. Spotkałem się wtedy z jego lekarką prowadzącą, która przyjechała do nas do domu po pogrzebie. Po rozmowie okazało się, że potrzebuje ona osoby pływającej do sztafety. Zostałem wtedy członkiem sztafety przy Pomorskim Hospicjum dla Dzieci i tak się to kręci do dzisiaj - mówi Marek Hejnowski.
Pochodzący ze Śliwic w Borach Tucholskich, mieszkaniec Gdańska nie ogranicza się tylko i wyłącznie do pływania. Hejnowski jest także morsem, a oprócz aktywności w wodzie, biega także po trójmiejskich lasach oraz ścieżkach. Nie jest mu jednak łatwo, bo ostatnio zmaga się z kontuzją.

- Oprócz pływania aktywnie morsuję oraz biegam. W poprzednim roku wziąłem udział w zawodach biegowych na Wyspie Sobieszewskiej. Teraz moje treningi zastopowały kontuzja kolana oraz problemy z kręgosłupem, ale mimo wszystko staram się żyć aktywnie i coś robić - kontynuuje nasz bohater.

Lotto Challenge Gdańsk nagrodzony. Przeczytaj, co pisaliśmy w grudniuNaszego rozmówcę, wraz z jego sztafetą, w czerwcu czeka szczególny start w Challenge Gdańsk. Marek występ ten dedykuje swojemu zmarłemu synowi - Krzysiowi. To właśnie z nim miał on rozpocząć treningi pływackie. Niestety Krzyś przegrał walkę z chorobą cztery lata temu, gdy miał 7 lat.

- Od tego wszystko się właśnie zaczęło. Tym startem chcę pokazać, że ta nadzieja i miłość nigdy nie gasną oraz to, że mogę osiągnąć coś, co mógł mój syn lub co mogliśmy zrobić razem. To w sporcie odnajduję syna - wyjaśnia Pan Marek.
  • Uczestnicy sztafety ForOneHero: Marek Hejnowski - pływanie (po prawej) wraz z Anną Synakiewicz - bieg oraz Pawłem Czarnulem - jazda na rowerze (po lewej).
  • Trzy medale dla uczestników sztafety w Ironmanie 70,3 w Gdyni w 2021 złożone w całość.


Zmotywowany pan Marek, będzie chciał wypaść jak najlepiej w czerwcowych zawodach. Jak wyglądają jego przygotowania?

- Treningi są teraz utrudnione przez kontuzję. Na co dzień trenuję jednak w morzu i czekam aż wiatr w Zatoce Gdańskiej uspokoi się, bo przy takich dużych falach ciężko jest trenować. Liczę, że to wszystko uspokoi się i na spokojnie zdążę przygotować się do tego startu. Kondycję na razie wyrabiam sobie biegając. Nie jest łatwo połączyć tego z zawodem budowlańca, ale jakoś daję radę - tłumaczy nasz bohater.

Zapisz się na Challenge Gdańsk 2022Dedykacja czerwcowego występu dla zmarłego synka nie będzie jedynym powodem, dla którego udział w Challenge Gdańsk będzie dla pana Marka szczególnym wydarzeniem. Jego drużyna po raz pierwszy oficjalnie wystartuje pod egidą Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Natomiast organizatorzy za każdą sztafetę, która ukończy dystans średni przekażą 112 złotych właśnie na konto hospicjum.

- Jest to dla mnie bardzo ważny start, bo dalej sympatyzujemy z hospicjum. Jeśli możemy to pomagamy i bierzemy udział w różnych dziełach, jak np. grupa wsparcia dla rodziców po stracie dzieci. Cieszę się, że w taki sposób mogę wspomóc hospicjum, bo z mojego doświadczenia, pracuje ono naprawdę prężnie, a pracownicy nie są jacyś przypadkowi, tylko wkładają w to całe serce, a jest to dla nich niemały wysiłek - kontynuuje Hejnowski.

Triathlon Gdańsk 2019 - zobacz jak wyglądałChallenge Gdańsk nie będzie pierwszą imprezą, w której udział weźmie nasz rozmówca. Pan Marek wraz ze swoją sztafetą "ForOneHero" ma już udane starty w gdyńskim Ironmanie. W zeszłym roku otarli się oni o podium tej imprezy.

- Od czterech lat startujemy w Ironmanie 70,3 w Gdyni. W tym roku również weźmiemy w nim udział, a w poprzednim roku zajęliśmy, jako sztafeta, czwarte miejsce. Zaczęło się od 20. miejsca cztery lata temu, tak więc jest sukces i widoczna poprawa - przyznaje pan Marek.
Choć Hejnowski jest tylko sportowcem amatorem, w jego życiu nie brak jest sportowych marzeń. Jedno z nich postara się spełnić w przyszłym roku.

- Mam marzenia i uważam, że to za nimi trzeba gonić w życiu. Moim marzeniem jest to, by kiedyś chociaż w 1/4 Ironmana wystartować solo. Chciałbym to chociaż raz w życiu zrobić. Może w przyszłym roku, jako takie zwieńczenie 50 lat życia - zakończył Hejnowski.

Wydarzenia

Lotto Challenge Gdańsk (6 opinii)

180 - 1000 zł
bieg

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze wiadomości

Wydarzenia

Falun Dafa - medytacja w ruchu

w plenerze, zajęcia rekreacyjne

Marszobieg dla osób z niepełnosprawnościami

bieg

Ciało w ruchu | warsztaty dla młodzieży

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane