stat
Impreza już się odbyła

Marsz Dla Lasu - TPK Challenge

  • niedziela, 19 maja,
    godz. 12:00

  • Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy
  • wstęp wolny

Każdy lubi chodzić do lasu, na spacer, rower czy pobiegać. Zachwycamy się zielenią, zapachami i dźwiękami przyrody, nasz umysł może odpocząć od gwaru miasta, wyciszyć się i nabrać energii na kolejny dzień.

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Oruni

w każdą sobotę (od 22.06 do 14.09.2019), godz. 12:00 - 13:30

Wstęp wolny
Ważne by w naszym obcowaniu z naturą zachowywać się odpowiedzialnie, z szacunkiem dla przyrody. Niektórzy jednak o tym zapominają, zostawiają w lesie, szczególnie na granicy z miastem niechciane "upominki" w postaci śmieci. Sprawia to oprócz oczywistego niszczenia krajobrazu, wiele zagrożeń dla mieszkańców lasu. Od pożaru przez butelki, zatrucia przez zjadanie kawałków opakowań czy okaleczenia przez puszki a nawet śmierć zwierząt i ptaków.

Idąc z duchem odpowiedzialności obywatelskiej oraz edukacji przyrodniczej chcielibyśmy w tym roku zachęcić mieszkańców i mieszkanki Trójmiasta do wzięcia udziału w Trashchallenge-u!

19 maja (niedziela) od godziny 12.00 przy oznaczonych wejściach do lasu rozdawać będziemy worki oraz rękawiczki do zbierania śmieci. Chcemy pozbyć się ich jak najwięcej w miejscach najbardziej zanieczyszczonych, czyli na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z Gdańskiem. Po skończonym sprzątaniu, w określonych miejscach przygotowane zostaną kontenery na zebrane odpady.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wydarzenia