• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Masaż bez wychodzenia z domu. Mata do akupresury i jej korzyści

dak.
17 sierpnia 2022, godz. 12:00 
Opinie (37)
Maty do akupresury to coraz częściej wybierana domowa forma masażu. Maty do akupresury to coraz częściej wybierana domowa forma masażu.

Maty do akupresury są łatwe w zastosowaniu i pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, także w przypadku nabytych podczas aktywności kontuzji. Pomagają również się zrelaksować, dzięki czemu możemy mieć masaż i to bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź korzyści maty, rodzaje oraz dowiedz się, jak działa. Koszt wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.Sprawdź sklepy ze sprzętem sportowym w Trójmieście
Jak często korzystasz z maty do akupresury?

Mata do akupresury - korzyściMaty do akupresury są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, bo do jej najważniejszych zalet należy zaliczyć: poprawę krążenia krwi i limfatycznego. Ponadto pobudza nasze komórki do działania, normalizuje napięcia mięśniowe, a także działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, więc może posłużyć nawet przy leczeniu niektórych kontuzji w czasie aktywności.

To dzięki równolegle rozmieszczonym kolcom wykonanym ze sztucznego lub metalowego tworzywa. W momencie położenia się na macie wywołujemy ucisk, który działa na ciało terapeutycznie. Dlatego mata wskazana jest dla osób, które zmagają się z dolegliwościami, a np. z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na wizytę u specjalistów.

- Taka mata dobrze sprawdzi się przy takich dolegliwościach, jak: bóle kręgosłupa i szyi, napięcia, rwy barkowe i kulszowe oraz wolna przemiana materii czy w przypadkach bezsennych nocy. Śmiało można z niej korzystać, jeśli niedogodności zdarzają się co jakiś czas lub nie nasilają się. Natomiast jeśli nadal będą odczuwalne, nawet po kilku sesjach, wówczas najlepiej udać się do fizjoterapeuty. Jednak to nie wszystko, bo równie dobrze można jej użyć po zwykłym dniu w pracy w ramach relaksu. Dlatego często nazywa korzystanie z maty domowym masażem - mówi nam Jakub Myślewski specjalizujący się w tym zakresie.


  • Maty do akupresury kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
  • Maty do akupresury kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
  • Maty do akupresury kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Jak używać maty do akupresury?Tak naprawdę korzystanie z maty nie jest skomplikowane. Wystarczy się na niej położyć, stanąć, usiąść lub nawet podłożyć pod głowę lub plecy w trakcie siedzenia. Dlatego na początku wspólnej przygody zaleca się, aby sesje nie trwały więcej niż 5-10 minut.

- Najtrudniejszy może być początek, bo położenie się na macie z kolcami może wydawać się niekomfortowe. Jednak po kilku minutach uświadamiamy sobie, że jest odwrotnie. Można z niej korzystać codziennie. Zaleca się stymulować nie tylko plecy czy stopy, ale także inne partie ciała, jak: głowa, szyja oraz brzuch. Kilka sesji pozwoli wyrobić nawyki, po których sami będziemy wiedzieli, jak długo możemy z niej korzystać. Jednak należy pamiętać, że zbyt długie korzystanie z maty może doprowadzić do nadmiernego przekrwienia lub podrażnienia skóry - wyjaśnia fizjoterapeuta z Gdańska.

Mata do akupresury. Poznaj opinie innych specjalistówMata do akupresury - cena i rodzajeMaty do akupresury kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Różnią się jakością i materiałem wykonania, rodzajem kolców czy kolorystyką. Dostępne są z prostymi kolcami bądź z "różyczkami" w bardziej spiralnej formie. Mogą być wypełnione gąbką, włóknem kokosowym bądź gryką. Można je kupić w zestawie z poduszką.

- Zdarza się, że maty do akupresury można znaleźć na promocji w popularnych marketach. Jednak ja zalecam zakupy w sklepach ze sprzętem medycznym, treningowym czy fizjoterapeutycznym, gdzie w wyborze pomogą nam fachowcy. Jest ogromny wybór mat, dlatego łatwo można przepłacić i jednocześnie w drugą stronę - kupić takie, które nie przyniosą zamierzonych efektów - przestrzega specjalista.

Mata do akupresury - przeciwwskazaniaPrzeciwwskazania do korzystania z mat do akupresury dotyczą osób z hemofilią, zaburzeniami krzepliwości krwi, kobiet w ciąży czy osób stosujących leki przeciwzakrzepowe. W tych przypadkach należy skorzystać z konsultacji z lekarzem.
dak.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-trening dla dzieci | Smęgorzyno

impreza na orientację, trening

Czwartkowa wędrówka po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Kurs tańca: Blues i swing

kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane