wiadomości

stat

Maszerowali i biegali na 85-lecie miasta

fot. www.gosirgdynia.pl

Około dwustu uczestników, mimo nie zachęcającej do wyjścia z domu aury, zdecydowało się na sportowo uczcić 85-lecie nadania praw miejskich Gdyni. Na Bulwarze Nadmorskim GOSiR przygotował Bieg i Marsz Urodzinowy

.

W tym roku zrezygnowano z typowej rywalizacji sportowej. Impreza odbyła się w formule "4 fun", czyli dla zabawy, dla zdrowia i dla ruchu bez klasyfikacji oraz podziału na kategorie. Można było się sprawdzić w biegach i marszu z kijami.

fot. www.gosirgdynia.pl
Mimo silnego wiatru i deszczowej pogody, na start zdecydowało się około 200 uczestników. Udział w zawodach był bezpłatny. Jako pierwsi na liczącą 3300 metrów trasę ruszyli specjaliści Nordic Walking. Z kronikarskiego obowiązku, bo jak informowaliśmy tego dnia nie wyniki i klasyfikacje były najważniejsze, odnotujmy, że pierwszy do mety dotarł Konrad Buzak, za którym finiszowali Grzegorz
Kropidłowski
i Jerzy Bojanowski.

Następnie do rywalizacji przystąpili biegacze. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wystartowali wspólnie na dystansie 1000 metrów. Najszybszy był Marcin Koziura przed Kamilem Wołoszykiem oraz Adamem Kryszewskim.

W tym roku główny Bieg Urodzinowy odbył się na trasie, którą wcześniej pokonywali maszerzy, czyli o długości 3300 metrów. Zwyciężył Marek Kowalski, a jako kolejni na mecie zameldowali się Paweł Murawski i Maciej Kerszen. Dla nich były pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.