Mistrzostwa Polski w short tracku. Stoczniowiec Gdańsk zdobył siedem medali

Mikołaj Pachniewski
14 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 14:01 (14 marca 2021)
Nicola Mazur (na zdjęciu) na mistrzostwach Polski w short tracku sięgnęła po cztery medale. Nicola Mazur (na zdjęciu) na mistrzostwach Polski w short tracku sięgnęła po cztery medale.

Siedem medali zdobyli zawodnicy Stoczniowca Gdańsk w mistrzostwach Polski seniorów w short tracku, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. Nicola Mazur sięgnęła po srebrny krążek w dystansie na 500 i 1000 metrów. Kamila Stormowska na 500 i 1500 metrów była trzecia. W rywalizacji mężczyzn srebro na 500 metrów zdobył Diane Sellier. Ponadto biało-niebiescy byli trzeci w sztafecie kobiet oraz mieszanej.

Niedziela

Łyżwiarze Stoczniowca w niedzielę powiększyli dorobek medalowy. Nicola Mazur zajęła drugie miejsce na dystansie 1000 metrów, a czwarte w super finale na 3000 metrów, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca w wieloboju.

Drużynowo biało-niebiescy sięgnęli stanęli jeszcze na najniższym stopniu podium w sztafecie kobiet na 3000 metrów. Medale zawisły na szyjach: Nicoli Mazur, Kamili Stormowskiej, Patrycji Markiewicz, Julii Krutyszy oraz Marty Kotowskiej.

Komplet złotych krążków na swoim koncie zapisała Natalia Maliszewska, która została także mistrzynią Polski w wieloboju. Podobny wyczyn powtórzył jej klubowy kolega - Rafał Anikiej.

Do zawodów przystąpiło 70 sportowców, którzy ścigali się na torze krótkim. Piątek był dniem eliminacji i nie przyniósł większych niespodzianek. Krajowa czołówka pewnie awansowała do sobotnich finałów, wśród nich były także reprezentanci Stoczniowca na czele z Nikolą MazurKamilą Stormowską. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 10 gdańskich panczenistów.

Łyżwiarki Stoczniowca Gdańsk po medale

Sobota

Sobota przyniosła pierwsze rozstrzygnięcia medalowe. Nicola Mazur indywidualnie zdobyła srebro na 500 metrów, ale niestety w finale na 1500 metrów została zdyskwalifikowana. Z kolei brąz na tym dystansie wywalczyła Kamila Stormowska. W kategorii mężczyzn srebro na 500 metrów zdobył nowy nabytek klubu - Diane Sellier.

Sztafeta mieszana biało-niebieskich (Nicola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier, Adam Muchlado, Rafał Grycner) wywalczyła za to brązowy krążek na dystansie 2000 metrów.

Sobotnie zmagania zdominowała Natalia Maliszewska, która triumfowała na 500 i 1500 metrów, a także w sztafecie mieszanej ze swoją Juvenią Białystok. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był jej klubowy kolega Rafał Anikiej.

To jednak nie koniec zmagań, bo w niedzielę odbędą się finalne zmagania na dystansie 1000 metrów, w których szanse na powiększenie medalowego dorobku będą miały Nicola Mazur, Kamila Stormowska, Patrycja Markiewicz. Wśród mężczyzn do tej fazy zawodów awansował jedynie Diane Sellier.

Medalowe szanse mają także sztafety biało-niebieskich. W finale na 3000 metrów zameldowały się kobiety (Nicola Mazur, Kamila Stormowska, Patrycja Markiewicz, Julia Krutysza, Marta Kotowska, a na dystansie 5000 metrów powalczą mężczyźni (Diane Sellier, Mateusz Dołkowski, Jakub Dołkowski, Adam Muchadlo, Rafał Grycner). Gdańskich zawodników nie zabraknie także w super finale.