• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Warsztaty taneczne

Medytacja miękkiego brzucha / Warsztaty do wystawy Dominiki Olszowy Odsłonięty Brzuszek

Po naszym spotkaniu przychodzi wspomnienie jogowych początków. Leżąc na macie, usłyszałam wtedy pytanie, ile palców u stóp czuję (nie czułam żadnego, palce były połączone, coś jakby stopowa masa bez żadnych wyodrębnień). Później medytacja miękkiego brzucha. Ciężka opcja, aby dać sobie publiczne przyzwolenie na fałdeczkę. Żeby ćwiczenie miało sens, brzuszek musi być luźniutki, i to jest chyba najcięższe, tak się otworzyć i odblokować. Oddech przez brzuch opowiada kuratorka wystawy Gabriela Warzycka - Tutak. Wtedy było to dla mnie obce.

paź 12

czwartek, godz. 17:30

Gdańsk Główny, plac przy dworcu PKS
bilety 20-50 zł

w każdy czwartek (do 20.06.2024), godz. 19:00, 10:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
A jakie jest dla Ciebie? Jak się masz ze swoim brzuchem? Zapraszamy do pochylenia się nad naszym emocjonalnym centrum. Obszary znajdujące się w jamie brzusznej, odpowiadają neuroprzekaźnikom w taki sam sposób, w jaki dzieje się to w mózgu. Węzeł nerwów mózgowych, umieszczonych w przewodzie pokarmowym, a dokładnie w jelitach, tworzy nasz drugi mózg mózg brzuszny: myślący, pamiętający, podejmujący decyzje. Od dzieciństwa odciskają się w nim przeżycia i emocje, w tym szczególnie trudne doświadczenia, które są przechowywane nawet po zniknięciu wywołującej je przyczyny.

Wciągając brzuch, tracimy kontakt z samą sobą, przestajemy czuć. Dlatego, podczas ciało pozytywnych warsztatów zachęcimy uczestniczki do rozluźnienia i wypięcia swoich brzuchów oraz oddychania do ich środka. Za pomocą modelarskich bandaży gipsowych stworzymy formy utrwalające kształt wypukłości wokół naszego pępka, poprzyglądamy się im i pogadamy o tym od serca.

Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Warsztaty poprzedza zwiedzanie wystawy z oprowadzaniem.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
Zapisy mailowe: abaaske@ggm.gda.pl

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl