stat
Impreza już się odbyła

Memoriał Żylewicza (3 opinie)

 • sobota, 26 czerwca 2010, godz. 17:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Stadion AWFiS
 • Bilety
  wstęp wolny
Memoriał Żylewicza odbędzie się 26 czerwca (sobota) na stadionie AWFiS w Gdańsku. Początek zmagań o godz. 17, a wstęp na imprezę, w ramach promocji lekkoatletyki, jest bezpłatny. Zaproszono 180 zawodniczek i zawodników. Obok Polaków, to lekkoatleci z Kenii, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Arabii Saudyjskiej. W plejadzie 20 konkurencji zawodów dominować będą biegi, które są dla widzów najbardziej widowiskowe. Biegiem memoriałowym będzie ten na dystansie 3 tys. m o Grand Prix Gdańska.

W tym roku w programie mityngu znajdzie się 20 konkurencji. Jest szansa, że ozdobą będzie konkurs pchnięcia kulą, w którym może wystartować mistrz olimpijski, Tomasz Majewski, a także najlepsza obecnie polska kulomiotka, Agnieszka Bronisz.

Tradycyjnie podczas Memoriału Żylewicza odbędzie się blok konkurencji dla niepełnosprawnych przygotowywany przez Lechię wspólnie z gdańskim oddziałem PFRON o Puchar Prezesa Elektrociepłownie Wybrzeże (kula, wyścig wózkarzy na 1500 m). Nowością zaś w zawodach, które znajdują się w Europejskim Kalendarzu Mityngów EAA oraz mają status National Permit Meeting, będzie piknik rodzinny.

Nim o 17.00 lekkoatleci wyjdą do pierwszej konkurencji, już od 14.30 na plantach AWFiS przygotowany zostanie plenerowa impreza pod hasłem "Sport Bawi i Łączy". W jego trakcie studenci przygotują liczne konkursy, gry i zabawy, będą stoiska promocyjne i wiele nagród dla uczestników. Tak wstęp na piknik, jak i na zawody lekkoatletyczne będzie bezpłatny.

Podczas tegorocznego memoriału Lechia pochwali się ponadto swoimi najlepszymi obecnie zawodnikami. Wizytówką klub stał się bowiem chód sportowy. Podopieczni Mirosława Stasiewicza zaprezentują się tym razem nie na ulicy, ale na stadionie na sprinterskim jak na tę konkurencję dystansie 3000 metrów.

Ponadto w programie znajdują się następujące konkurencje:
Kobiety: 100 (lub 200), 400, 800 (lub 1500), 2000 przeszkody, tyczka, oszczep (ew dysk), w dal
Mężczyźni: 100 (200), 400, 800 (1500), 3000 Grand Prix Gdańska, kula Puchar S.Zieleniewskiego, dysk (oszczep), ew. w dal i 110 płotki

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • KTO TO ORGANIZOWAŁ !

  JESTEM KIBICEM LA I TAKIEJ ŻENADY NIE WIDZIAŁEM. FATALNA ORGANIZACJA I MIERNY POZIOM. NIE DZIWIĘ SIĘ, ŻE TRYBUNY BYŁY PRAWIE PUSTE. NA MIEJSCU DYREKTORA SCHOWAŁBYM SIĘ POD ZIEMIĘ !

  • 1 0

 • Tragedia... Żenua tylko tyle można napisać

  organizacja kiepściuchna, na poziomie zawodów szkolnych... WSTYD !

  • 1 0

 • Popieram powyższe opinie. Ludzie nawet za darmo na to nie przyszli...

  rzeczywiście wstyd dla organizatora.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl