wiadomości

Michalczewski sprzedaje udziały w Tiger Gym

Najnowszy artukuł na ten temat

Wodne atrakcje nad morzem i nie tylko

Dziś sieć liczy dziewięć klubów fitness o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m kw. działających na terenie Trójmiasta.
Dziś sieć liczy dziewięć klubów fitness o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m kw. działających na terenie Trójmiasta. fot. materiały prasowe

Sieć klubów fitness Tiger zmieniła właściciela. Były pięściarz Dariusz Michalczewski po 13 latach spieniężył swoje 35 proc. udziałów w spółce zarządzającej klubami. Ma za to dostać od grupy Benefit Systems 3,85 mln zł.Rok temu spółka zależna Benefit Systems - Fit Invest - kupiła już mniejszościowy udział w gdańskiej spółce Tiger. Teraz ogłoszono powiększenie pakietu o kolejne 35 proc. udziałów należących do Dariusza Michalczewskiego. Według informacji money.pl były sportowiec dostanie za nie 3,85 mln zł.

Sieć Tiger liczy dziewięć klubów fitness o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m kw. działających na terenie Trójmiasta. Jak podaje Benefit Systems są to lokalizacje "atrakcyjne dla użytkowników kart MultiSport" oferowanych przez firmę. Grupa obsługuje już ponad 900 tys. takich kart. Od paru lat rozbudowuje sieć własnych salonów dla swoich klientów. Na koniec września miał 141 klubów, czyli o 39 więcej niż rok wcześniej.

Dariusz Michalczewski po zakończeniu kariery sportowej dobrze odnalazł się z biznesie. Inwestował w nieruchomości w Hamburgu, Berlinie i Gdańsku. Oprócz rozwijania sieci klubów sportowych, sprzedawał też napój Tiger. Ta działalność przysporzyła mu sporo kłopotów. Od lat toczy spór sądowy z firmą FoodCare, która produkowała napój energetyczny Tiger. Umowa między byłym bokserem a producentem energetyków została rozwiązana w 2013 r. W 2016 r. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że nazwa Tiger znajdzie się na etykietach napoju energetycznego wyłącznie na podstawie licencji udzielonej przez Dariusza Michalczewskiego. Wydawało się, że sprawa jest zakończona. Skończyło się jednak ostatecznie tym, że w listopadzie tego roku sąd apelacyjny oddalił w całości powództwo byłego pięściarza.

Jak przyznaje sam Michalczewski, sukcesy w biznesie to nie tylko jego zasługa.

- Stworzyłem sobie drużynę i ona myślała o finansach. Zastanawiali się, co robimy z tym milionem, co z tamtym, a ja zasięgałem różnych opinii i decydowałem. Na wszystkim nie można się znać, dlatego zawsze pytam partnerów o opinię, a później jeszcze konsultuję ją z kimś innym - przyznał Michalczewski kilka lat temu w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" i dodał, że dostaje rozmaite zapytania biznesowe. Jednak ze stu pomysłów może jeden nadaje się do przedyskutowania.
W ubiegłym roku zainteresował się nowymi technologiami i zainwestował w usługę satelitarnego dostępu do internetu Tiger Speed realizowaną przy współpracy z firmą Eutelsat. Jak sam mówi, zainteresował się takim rozwiązaniem z powodu kłopotów z dostępem do internetu na swoim ranczo na Kaszubach. Szukał rozwiązania i usłyszał o popularnym u naszych zachodnich sąsiadów internecie satelitarnym. Szybko doszedł do wniosku, że jest to doskonały pomysł na biznes w Polsce.

Opinie (138) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl