• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie Olivia Cup' 23 w kat. U-12 (1 opinia)

Po latach pandemicznej przerwy - powraca do kalendarza, posiadający bardzo dobrą sławę - turniej Olivia Cup. Turniej ten od lat był jednym z najlepiej wspominanych przez uczestników turniejów międzynarodowych odbywających się w Polsce. Podobnie jak w poprzednich latach - ma charakter niekomercyjny, a organizowany jest przez rodziców dzieci z gdańskich drużyn.

Ideą tego wspaniałego wydarzenia jest umożliwienie ciągłego rozwoju w kształtowaniu umiejętności czysto hokejowych, takich jak technika, kondycja, taktyka oraz ogólnosportowych i społecznych, takich jak współpraca w grupie, koleżeństwo, wzajemna pomoc i zaufanie, poczucie obowiązku, uczciwe współzawodnictwo, ambicja i wytrwałość w dążeniu do celu. Nasz turniej udowadnia, że hokej nie ma granic i mimo wielu setek kilometrów, które dzielą nas ma co dzień od grających w tegorocznym Olivia Cup drużyn, granice są umowne i łączy nas sport. Dodatkowo podczas turnieju będziemy propagować zasady z zakresu profilaktyki uzależnień, udowadniając, że dzięki miłości do sportu; jedynym uzależnieniem, które dotyka naszych młodych zawodników jest...uzależnienie od hokeja!

W turnieju zagrają zawodnicy z roczników 2011 i młodsi, tzw. kategoria Żak Młodszy, spodziewamy się 10 drużyn: 3 z Polski, 3 z Czech, 2 z Niemiec, 1 z Litwy i 1 ze Słowacji.

Oprócz sportowych emocji i rywalizacji, będzie czas na wymianę doświadczeń, zabawę, konkursy, wspólne posiłki, a na koniec upominki dla wszystkich zawodników, medale, puchary i sportowe nagrody.

HARMONOGRAM:
21.04 piątek
16.00- 20.00 mecze fazy grupowej

22.04 sobota
9.00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE TURNIEJU
9.45- 19.30 mecze fazy grupowej

23.04 niedziela:
9.00 - 11.15 mecze fazy grupowej
11.30- 15.15- mecze fazy play-off
15.30- 16.15 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU


Zapraszamy wszystkich fanów (obecnych i przyszłych) hokeja na lodzie do kibicowania, wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem Olivia Cup '23 są rodzice zawodników z drużyn Stoczniowiec Żak Młodszy (2011) oraz Gas Olivia (2012-2013), a partnerami: Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i lokalni sponsorzy.

Opinie (1)

  • Super inicjatywa, trzymam kciuki za naszych!

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl