wiadomości

stat

Mistrzostwa Europy w biegach przeszkodowych OCR. Wystartuj w serii Open

Mistrzostwa Europy biegów OCR w Gdyni to nie tylko walka o medale pomiędzy najlepszymi zawodnikami na Starym Kontynencie. W specjalnie przygotowanej formule wystartować będzie mógł każdy chętny.
Mistrzostwa Europy biegów OCR w Gdyni to nie tylko walka o medale pomiędzy najlepszymi zawodnikami na Starym Kontynencie. W specjalnie przygotowanej formule wystartować będzie mógł każdy chętny. mat. prasowe

30 czerwca w ramach mistrzostw Europy w biegach przeszkodowych w Gdyni odbędzie się bieg w formule Open. Start na dystansie 5 km z 40 przeszkodami to idealna okazja, aby spróbować swoich sił w biegach OCR. Impreza odbędzie się w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby.Od 27 do 30 czerwca w Gdyni odbędą się mistrzostwa Europy 2019 w biegach przeszkodowych. Organizatorzy ze Stowarzyszenia biegów przeszkodowych OCR Polska spodziewają się około 4000 uczestników z całego kontynentu.

Przeczytaj o zmaganiach elityOprócz tych, którzy uzyskają kwalifikacje i wystartują w elicie oraz kategoriach wiekowych, z takimi samymi wyzwaniami, udział będą mogli wziąć wszyscy chętni. Na trasie czekać na nich będą rozmaite ćwiczenia ogólnorozwojowe, drążek, zwisy, bujanie na kultowym już multiringu, wchodzenie po linie czy pokonywanie ścianek.

Ostatnie fale startów rozgrywane będą w kategorii Journeyman, w których kwalifikacja nie jest wymagana, ale sam wyścig rządzi się tymi samymi prawami i zasadami. Te zasady to m.in. system opaskowy i wymóg pokonania przeszkody samodzielnie.

Więcej informacji na temat mistrzostw Europy na stronie ocrec2019.comLiczba prób jest nieograniczona, a w przypadku braku możliwości jej pokonania zawodnik traci opaskę, co eliminuje go z walki o medale. Uczestnicy bez opaski dalej biorą udział w zawodach, kontynuując pokonywanie trasy, natomiast ich rezultat klasyfikuje ich ostatecznie poza zawodnikami, którzy opaski do mety doniosą.

Starty w kategorii Journeyman to jednak nie wszystko. Na ostatni dzień zmagań, czyli niedzielę 30 czerwca zaplanowano Open Race. Na 5-kilometrowej trasie znajdzie się około 40 przeszkód. Tym, co wyróżnia serię Open, jest fakt, iż pomaganie sobie podczas biegu jest w pełni dozwolone, a w razie niepowodzenia przy którejś z przeszkód przewidziane są jedynie karne ćwiczenia.

Zapisz się do startu w biegu OpenUczestnicy wystartują w kilkudziesięcioosobowych falach. Organizatorzy spodziewają się ok. 2000 uczestników, a wśród nich gości specjalnych. Jedna z czterech serii odbędzie się w formule Military, czyli fali mundurowej. Wpisowe wynosi 240 zł. Dochód z biegu Open Race częściowo przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Na stadionie odbędzie się ponadto rywalizacja w formule Ninja Track, czyli 150-metrowy tor z ośmioma przeszkodami, zero biegania, czysta siła i sprawność. To będzie prawdziwa gratka dla każdego sprawnego śmiałka.

Podczas wszystkich czterech dni wydarzenia startować będą mogły dzieci w formule Kids. To zawody z podziałem na kategorie wiekowe, z pięknymi zielonymi medalami za ukończenie biegu.

Zapisy do biegów dla dzieci

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl