Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu

• Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Trwają Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu, czyli układaniu kostki Rubika na czas. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, rywalizacja odbywa się trybie online i jest podzielona na trzy etapy.

bilety 10 zł

Do eliminacji zgłosiło się 145 młodych zawodników.
1. Eliminacje i kategorie wiekowe - 14 listopada
2. Faza grupowa 32 zawodników - 15-20 listopada
3. Faza pucharowa - 21-22 listopada. Wielki Finał w niedzielę.

W ramach eliminacji wyłoniono zwycięzców w kategoriach wiekowych oraz kategorii dziewczyn.
Mistrzem Polski Juniorów w Speedcubingu do lat 12 został Olaf Kuźmiński z Sopotu uzyskując średnią z pięciu ułożeń 10,04 (10 sekund i 4 setne). Najlepsze jego ułożenie zajęło mu niespełna 8 sekund i 49 setnych.

Mistrzynią Polski Juniorek w Speedcubingu w kategorii dziewczęcej została Joanna Macuk z Gdyni uzyskując średnią z pięciu ułożeń 12,04 (12 sekund i 4 setne) i najlepszym ułożeniem 10,86.

Trzeba dodać, że oboje, zarówno Joanna jak i Olaf zakwalikowali się do fazy grupowej i będą walczyć o Mistrzostwo Polski w kategorii open.

Faza grupowa i pucharowa odbywają się w romule pojedynków zawodników jeden na jeden.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl