stat
Impreza już się odbyła

Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 Sopot

  • piątek - niedziela, 21 - 23 sierpnia 2020, godz. 11:30
  • Lokalizacja
    Sopot
  • Bilety
    wstęp wolny

W dniach 21 -23 sierpnia 2020 w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Organizatorzy liczą na udział 50 dwukadłubowych jednostek - najszybszych jachtów.

Rywalizować będzie klasa A, Topcat, F18 i klasa Open. W klasie A oraz Topcat będzie można kibicować zawodnikom ze światowej czołówki z aktualnym medalistą Mistrzostw Świata A-class - Tymkiem Bendykiem na czele. W klasie Open zobaczymy między innymi załogę Kuba Surowiec/ Kasia Goralska na latającym katamaranie klasy olimpijskiej Nacra 17. Ponadto młodzież z kadry narodowej juniorów startować będzie na przygotowawczych katamaranach Nacra 15.

Regaty rozpoczną się w piątek o godzinie 12.00. W sobotę o 11.30 odbędzie się bardzo atrakcyjna dla kibiców parada katamaranów przy molo w Sopocie. Następnie o godzinie 12.00 rozpoczną się 3 wyścigi. W niedzielę wyścigi zaczną się o godzinie 11.30. Trasa regat będzie ustawiona tak, że będzie widoczna z molo i z sopockich plaż.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO (Sopot, Bitwy pod Płowcami 67A), w którym zawodnicy będą klarować swój sprzęt i wodować łódki. Na terenie klubu będą zastosowane ograniczenia i nakazy w związku z przestrzeganiem zasad epidemicznych. Zapraszamy do bezpiecznego kibicowania i śledzenia wyników i relacji na stronie www.katamaran.sopot.pl

Regaty będą zaliczane do Pucharu Polski i odbędą się pod patronatem Miasta Sopotu i
pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl