• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzostwa Polski XCM (3 opinie)

Najlepsi górale ponownie ścigać się będą w Gdyni! 20 września, podczas 7R CST MTB Gdynia Maratonu, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski XCM oraz Mistrzostwa Polski Amatorów. Oznacza to, że w tym roku mistrzem może zostać każdy. Zapisy trwają do 14 września.

Relacja z imprezy

W Gdyni ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski XCM, a także Mistrzostwa Polski Amatorów. Na uczestników czeka jeszcze ciekawsza trasa, a także morze atrakcji dodatkowych.

Krajowa czołówka kolarstwa górskiego oraz najzdolniejsi młodzi zawodnicy zameldują się nad morzem drugi rok z rzędu. W jubileuszowej XV edycji 7R CST MTB Gdynia Maratonu rozstrzygnie się nie tylko walka o Mistrzostwo Polski XCM w kategorii juniorów, U-23 oraz elity i Masters, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Tym razem do walki o krajowy czempionat może włączyć się każdy, gdyż kolarze ścigać się będą także o tytuł Mistrza Polski Amatorów. - To nie koniec nowości - mówi Dariusz Batek, wybitny kolarz, srebrny medalista mistrzostw świata w Fort William, wielokrotny mistrz kraju i dyrektor zawodów. W tegorocznej edycji miejsce dla siebie znajdą też użytkownicy graveli - dodaje.

TrasaRadości z kolejnej mistrzowskiej imprezy nie kryje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, a wcześniej wieloletni dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które przez 14 lat było odpowiedzialne za wydarzenie. - Gdynia to miejsce o głęboko zakorzenionych tradycjach sportowych. Organizacja w naszym mieście imprez tej rangi zawsze jest niezwykłym zaszczytem oraz wielkim przywilejem - dodaje.

Z widokiem na morze


Na uczestników wyścigu Fun oraz Gravel, którzy w dniu zawodów muszą mieć ukończone 16 lat, czekać będzie dystans 30 km. O mistrzostwo amatorzy i zawodnicy licencjonowani ścigać się będą na trasach liczących odpowiednio 45 i 90 km (2 pętle). Przejadą oni nie tylko drogą, która znana jest z poprzedniej edycji, ale także zupełnie nowym 15-kilometrowym odcinkiem. Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzić będzie urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy będą rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi.

- Poprzednie dwie edycje 7R CST MTB Gdynia Maratonu pokazały, że trasy wiodące wokół Gdyni potrafią zaskoczyć górską charakterystyką. Dziś nikogo nie dziwi już organizacja w tym miejscu mistrzostw kraju - zachwala Waldemar Chrapek, przedstawiciel marki CST.

Pierwszą część, której trudność pod względem wytrzymałościowym można było poznać rok temu, charakteryzuje wiele podjazdów następujących jeden po drugim. Dlatego została ona rozszerzona o odcinek szybszy, z dwoma technicznymi zjazdami i ze spektakularnym widokiem na zabudowania terminalu portowego, suwnice i charakterystyczne dla Gdyni portowe konstrukcje, których widok przypomni uczestnikom maratonu o tym, że ścigają się nad morzem. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku są jednak gwarantowane. Suma przewyższeń do pokonania przez zawodników na pętli wyniesie 1100 metrów!

- Już po raz trzeci jesteśmy partnerem i współorganizatorem 7R CST MTB Gdynia Maratonu, który z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę miłośników sportu z całego kraju - zawodowców i amatorów - mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R SA i zdobywca drugiego miejsca w kategorii M5 na dystansie 60 km w 7R CST MTB Gdynia 2019. Nasz kalendarz firmowy obfituje w wydarzenia sportowe i promocję takich dyscyplin jak siatkówka, narciarstwo, żużel i oczywiście kolarstwo. Mistrzostwa Polski XCM w Gdyni są idealnym zwieńczeniem naszych aktywności w sportowym obszarze, łącząc w sobie elementy profesjonalnej, zawodowej rywalizacji, jak również fantastycznej zabawy w towarzystwie Mistrzów! - dodaje.

Zapisz się już dziś i zyskaj najwięcej

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl. Nie warto zwlekać i odkładać decyzji na później. Zapisy definitywnie zakończą się 7 września - na niecałe dwa tygodnie przed imprezą, o ile limity w liczbie pakietów nie zostaną wykorzystane wcześniej. Ceny dla amatorów zaczynają się już od 80 zł.

Warto spieszyć się także z innego powodu. Zawodom towarzyszy akcja bezpłatnej wymiany opon dla uczestników. O kolejności decyduje jednak kolejność zgłoszeń.

RegulaminEnergia z pomagania

Kolarze występujący w Gdyni od lat znani są z pomagania. Doskonale wiedzą o tym zwierzaki z gdyńskiego Ciapkowa. Tegoroczny cel mógł być tylko jeden, a wyznaczyło go samo życie - tragiczny w skutkach wypadek, który miał miejsce 1 czerwca w Wilkowicach. Trenującą Ritę Malinkiewicz, startującą w przeszłości w barwach CST 7R MTB Team, i Katarzynę Konwę potrącił samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Celem zbiórki jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji, na co przeznaczona będzie również część wpisowego na Mistrzostwa Polski. Akcję wesprzeć można również, bezpośrednio wpłacając środki przez portal pomagam.pl.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczna edycja zawodów z uwagi na trwającą pandemię stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla zawodników, ale i dla organizatorów. Praca sztabu osób zaowocowała opracowaniem szczegółowych zasad zachowania, harmonogramu startów oraz planu zawodów pozwalających na zachowanie społecznego dystansu. Dzięki temu wydarzenie odbędzie się w sposób bezpieczny i zgodny z wytycznymi przeciwdziałającymi pandemii COVID-19. Impreza podzielona została na dwa odrębne wydarzenia wyścigi Gdynia Fun i Gravel oraz Mistrzostwa Polski - każde z limitem 250 uczestników. Dodatkowo zawodnicy wystartują dopiero dwie godziny po starcie wcześniejszego wyścigu, dzięki czemu nie spotkają się ani na trasie, ani w miasteczku zawodów. Ponadto rozdzielone zostały punktu startu i mety.

Na terenie imprezy nie zabraknie środków dezynfekcyjnych, a miasteczko wolne będzie od tradycyjnych atrakcji oraz kibiców.

Wytypuj zwycięzcę i wygraj rower

Rywalizacja podczas 7R CST MTB Gdynia Maratonu odbywa się nie tylko w realu, ale i wirtualnie. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy wytypować czas zwycięzcy Mistrza Polski w kategorii Elita na dystansie 90 km. Osoba, która zgadnie lub będzie najbliżej zwycięskiego czasu zawodnika, wygra w konkursie bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup roweru Merida w sieci sklepów Bike Atelier. Kolejne cztery osoby, których typowane czasy będą najbliższe zwycięskiego rezultatu, zostaną nagrodzone kompletami opon CST z serii Premium.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 - 120 zł
 • Przedsprzedaż
  15 - 80 zł

Opinie (3)

 • drodzy sportowcy - opakowania po żelach i batonach z powrotem do kieszonki (2)

  W ubiegłym roku na trasie po zawodach leżały dziesiątki opakowań po żelach, batonach, a nawet bidony. Wszystkie powinny być obowiązkowo podpisywanie flamastrem, a za śmiecenie powinny być kary albo i dyskwalifikacja. Tak się robi na wielu imprezach. Mistrzyni Polski w górskim biegu ultra została zdyskwalifikowana za śmiecenie na trasie Łemkowyna Ultra Trail. Można? Można.

  • 32 0

  • Dlaczego nie napiszesz do organizatora. Tylko on może nakładać kary. (1)

   • 3 6

   • Nie prawda

    Każda służba porządkowa może dać karę, nawet zwykły pracownik sanepidu.

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl