Mistrzostwa Polski w short tracku. Łyżwiarki Stoczniowca Gdańsk po medale

Stoczniowiec Gdańsk

Nikola Mazur będzie jedną z reprezentantek Stoczniowca Gdańsk podczas mistrzostw Polski w hali "Olivia".
Nikola Mazur będzie jedną z reprezentantek Stoczniowca Gdańsk podczas mistrzostw Polski w hali "Olivia". kacperlosiak.com

Mistrzostwa Polski w short tracku potrwają od piątku do niedzieli, 12-14 marca. Do hali "Olivia" zjadą się najlepsi panczeniści naszego kraju. Wśród nich będą m.in. łyżwiarki Stoczniowca Gdańsk: Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które w miniony weekend zajęły piąte miejsce w wyścigu sztafet na mistrzostwach świata w holenderskim Dordrechcie. Zawody odbędą się bez udziału publiczności.Natalia Maliszewska wicemistrzynią EuropyOd piątku do niedzieli hala "Olivia" będzie areną zmagań specjalistów od ścigania się na torze krótkim. W sumie w trzydniowych zawodach udział weźmie 70 sportowców, a wśród nich krajowa czołówka: Natalia i Patrycja Maliszewskie, Magdalena Warakomska, Magdalena Zych, Gabriela Topolska oraz Rafał Anikieja, Bartosz Konopko, Mateusz Krzemiński czy Sebastian Hydzik.

Pojawią się także reprezentanci Stoczniowca Gdańsk, m.in. z Nikolą Mazur czy Kamilą Stormowską, które w miniony poniedziałek wróciły z mistrzostw świata w holenderskim Dordrechcie.

- Liczę chociaż na jeden złoty medal, ale przede wszystkim na dobre ściganie i fajną zabawę. Jesteśmy w rytmie, więc dobrze, że zawody odbywają się już tydzień po mistrzostwach w Holandii. Długo przygotowywaliśmy się do sezonu, więc właściwie jestem przyzwyczajona do takiej intensywności. To ostatnie zawody w sezonie, więc trzeba dać z siebie wszystko. Wartością dodaną jest fakt, że starty odbywają się w Gdańsku. Wiadomo, że znakomicie znam to miejsce i dobrze się tu czuję, więc tylko pozostaje przełożyć to na wynik - mówi nam Nikola Mazur.

Sport Talent. 15-latetnia Marta Kotowska wygrywa z dorosłymi w short tracku25-latka do mistrzostw Polski przystąpi w wyśmienitej formie. Na wspomnianych mistrzostwach świata zajęła ósme miejsce w wyścigach na 500 i 1000 metrów. Ponadto wraz z koleżankami: Natalią Maliszewską, Gabrielą Topolską i Kamilą Stormowską zakończyły zmagania sztafet na piątej pozycji. Mogło być lepiej, ale ta ostatnia zaliczyła niefortunny upadek.

- Emocje zdążyły już opaść. Jestem zadowolona ze swoich indywidualnych występów, bo tak naprawdę to były najlepsze zawody w moim wykonaniu. Natomiast Żeby nie upadek Kamili to zdecydowanie miałyśmy szansę na finał A. Taki jest sport i to się po prostu zdarza - wyjaśnia łyżwiarka.Obecny sezon dobiega końca. Mistrzostwa Polski w "Olivii" będą ostatnimi zawodami dla panczenistów.

- To był trudny i niepewny sezon, bo do większości startów wcale nie doszło. Jednak ostatnie tygodnie były zaskakujące, bo gdyby kilka miesięcy temu ktoś powiedział, że będę w takiej formie w samej końcówce, to nie uwierzyłabym. Cieszę się, że tak to się potoczyło. Szkoda tylko, że na trybunach brakowało kibiców, ale na szczęście można było śledzić transmisje w telewizji i w internecie - wyjaśnia ósma zawodniczka świata.

Mistrzostwa Europy w short tracku odbyły się także w "Olivii"Nasza bohaterka po weekendzie będzie miała już wakacje. Po krótkim odpoczynku w planach ma m.in. naukę, gdyż jest również studentką I roku ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim.

- Niestety przez pandemię sytuacja z podróżami nie jest pewna, więc na razie spędzę trochę czasu w Trójmieście i poświęcę go m.in. na spotkania ze znajomymi. Na pewno chcę poświęcić go również na nadrobienie studiów, więc mam co robić - podsumowuje Nikola.
Program zawodów

I dzień - 12.03.2021
start: 15:00

1500 m kobiet i mężczyzn - eliminacje
500 m kobiet i mężczyzn - eliminacje
1000 m kobiet i mężczyzn - eliminacje
2000 m sztafeta MIX - eliminacje

II dzień - 13.03.2021
start: 10:00

1500 m kobiet i mężczyzn
500 m kobiet i mężczyzn
2000 m sztafeta MIX - finał
Eliminacje sztafet - 3000 m kobiet
Eliminacje sztafet- 5000 m mężczyzn

III dzień - 14.03.2021
start: 10:00

1000 m kobiet i mężczyzn
3000 m kobiet i mężczyzn - super finały
Finały sztafet - 3000 m kobiet i 5000 m mężczyzn

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum